Mladší dorost

Konečne fotbal - Přední Kopanina - Mladší žáci „B“ 1:1

Datum: 10.09.2009

Mužstvo: Mladší žáci II-A
Dva dny po propadáku s Bílou Horou jsme nastoupili proti Přední Kopanině s vírou, že hráči pochopili, že bez pohybu se nedá nejen vyhrávat, ale ani si nejde zahrát fotbal. Již úvodní akce naznačili, že to pochopili a že dnes uvidíme konečně fotbal, na který se dá koukat. Hned po výkopu soupeře naši útočníci napadli rozehrávku a donutili soupeře k chybám, které vedly k naší, bohužel nepřesné, střele na bránu. Tento úvod naše hráče povzbudil, pohybovali se na mnohem větším prostoru a tím pádem se hra odehrávala na celé ploše hřiště. Roztažení obrany však vedlo k první velké chybě, po níž Filip musel úspěšně čelit samostatnému průniku soupeřova útočníka středem hřiště. Po této velké šanci soupeře už přišli naše chvíle. Ve 12. min. po parádní kombinaci Pechyho, Lukáše a Kuby Surého na levé straně se Pechy dostal sám před brankáře, kterého přehodil stylem ala Karel Poborský, míč se však od země nepochopitelně odrazil do břevna. Ve 20. min. konečně udeřilo Dlouhý Filipův výkop až na polovinu soupeře zpracoval Máťa, přiťukl do strany Kubovi Surému, který po 30 metrovém sprintu vypálil v plné rychlosti z hranice vápna nechytatelnou střelu po zemi k tyči. Do druhé půle jsme nastupovali s cílem aktivní hrou nepouštět soupeře do hry. I ve druhém poločase pokračoval celoplošný fotbal, kdy většina hráčů odevzdávala maximum. Na hrot nastoupil Saša, který sbíral dlouhé výkopy od brány a dostával se do brejků, které bohužel nezakončil, ale dokázal tím udržet míč na polovině soupeře. Ve 45. min. však přišla hrubka celé obrany, všichni obránci se seběhli do rohu hřiště kde se dlouho bojovalo o míč a na penaltě nechali úplně volného útočníka soupeře. Hráči Kopaniny se nakonec podařilo odcentrovat a v té chvíli jediný hráč v celém velkém vápně měl dostatek času na to, aby nedal Filipovi žádnou šanci. Posledních patnáct minut se hrál oboustranně útočný fotbal a obě mužstva mohla rozhodnout (Pechyho samostatný únik, Kubova rána z 20m těsně nad, na druhé straně dvakrát nastřelené břevno naší brány a neproměněné dva samostatné úniky). Na závěr mohu říci, že remíza je spravedlivá. Pokud chceme uspět i v dalších zápasech je třeba k fotbalu přistupovat jako dnes – s maximálním nasazením, bojovností a napadáním soupeřovi rozehrávky. Odevzdali jsme sice hodně sil, ale bez toho to nejde.
Na konci zápasu kdy již všem docházely síly příkladně pomohla celá lavička svým povzbuzováním – tak to má vypadat klukům na hřišti to moc pomohlo
Hodnocení 1-10 1 tragický, 2 velmi špatný, 3 špatný, 4 podprůměrný, 5 průměrný, 6 dobrý, 7- velmi dobrý, 8 výborný, 9 mimořádný, 10 excelentní
Hodnocení týmu - 6
Hodnocení jednotlivců
Filip - 6 Dnes neměl tolik práce jako obvykle, tvrdý a hrbolatý terén mu dělal problémy se sbíráním míčů za obranou. Klíčové zákroky však zvládnul s přehledem. Má velmi dlouhé výkopy je třeba toho více využívat
Nam – 6 dnes vyvážel míče, rozehrával, odkopy prováděl pouze v tísni, ale jako stoper je třeba lépe komunikovat s obránci a brankářem. Nick – 5 dnes chodil do více soubojů, napadal ve středu hřiště a přerušil velké množství akcí soupeře. Je třeba se ale více soustředit na hru. Dan – 5 Své si odehrál, ale dělá chyby v poziční hře, spoustu jeho propadnutí musí řešit Nam za něj. Sympatická byla snaha o konstruktivní rozehrávku Tomáš – 4 bylo to lepší než předešlý zápas, ale do jeho jarní formy má tento výkon daleko, aby podal dobrý výkon musí hrát opravdu na 100%
Lukáš – 4 přes snahu o kombinaci se vůbec nedostával k míčům, soupeř měl vždy rychlejší start na míč. Nesnažil napadat rozehrávku obránců.
Pechy – 7 dnes hrál s chutí, tvořil hru ,zakončoval, nastřelil břevno, jen je třeba zapracovat na rychlosti, nebo běžet opravdu sprintem, jeho úniky po křídle obránci dobíhají.
Kuba Surý – 7 dokáže uběhnout s míčem větší vzdálenost, a proto vstřelil gól , měl i další šanci a pěkné kombinace a přihrávky do křídel.
Matěj – 9 dnes tvořil hru, naběhal nejvíc z mužstva a obsadil celý střed hřiště, rozehrál spoustu míčů a dal gólovou přihrávku. Pro ostatní to byl příklad kolik je toho třeba naběhat pro výborný výkon – dnes nejlepší hráč
Kuba Jirásek – 4 už neprohrál tolik soubojů, ale ani je nevyhrává, svojí aktivitou donutil obránce k chybám a zbrklým odkopům. Je třeba takto aktivně hrát stále a ještě zlepšit orientaci na hřišti – hraje na malém prostoru Kuře – 5 dnes bojoval a udržel často míč na kopačkách, když zlepší přehled může posílat gólové přihrávky na rozběhnuté hráče.
Tadeáš – 4 ze začátku vlažný výkon, pak se nechal vyhecovat a přepnul na vyšší rychlost. Bohužel asi to měl být on, kdo měl stát u střelce gólu
Picasso – 5 také ze začátku vlažný výkon a také zlepšení po určité době, je potřeba si uvědomit, že velké hřiště vyžaduje více běhat. Max – 4 trochu se v záloze ztrácel, než se rozhodl jít si pro balón hrál ho někdo jiný, má určitě na ví jen víc chtít hrát. Kopr – 6 šel na hřiště v době kdy sílil tlak soupeře po pravé straně a spolehlivě zastavoval všechny akce těsně za půlkou, neuhne ze souboje, do budoucna zlepšit nákop, aby mohl i založit akci

Aktuality mužstva