SOKOL STODŮLKY, oficiální stránky oddílu kopané
Kontaktní adresa: Aleš Musil, Hábova 1562, Praha 5 - Stodůlky

Mužstva

Muži A
Muži B
Muži C
Stará garda
Starší dorost
Mladší dorost
Starší žáci
Mladší žáci - A
Mladší žáci - B
Mladší žáci - C
Předpřípravka


 
 
 
 

Ke stažení

Návštěvnost stránek

Celkem:615 830
Dnes:38

 
 

Rozhovor s nově zvoleným kapitánem Béčka. :))

Datum: 28.03.2017

Mužstvo: Muži B
BÉČKO VÁÁÁLÍÍÍ!

Během zimní přestávky se v kabině rezervního mužstva událo hned několik zásadních změn. Došlo k šokujícímu odchodu, zajímavému posílení i volbě nového vůdce. Začněme tou nejpozitivnější zprávou. Po složitých a tvrdých jednáních se podařilo dokončit jeden z největších přestupů v dějinách stodůlecké kopané. S velkým potěšením můžeme všem příznivcům oznámit, že dres Sokola bude oblékat profesionální fotbalista internacionál Marek Nešpor. Přestupní částka i mzda hráče je klubovým tajemstvím, nicméně všichni ostatní členové týmu musí počítat s výrazným navýšením příspěvků. Marek si prostě dupnul a my ho chtěli za každou cenu podepsat, výsledkem je nekompromisní kompromis…
Bohužel dochází také k obrovskému oslabení mančaftu, které však všichni už delší dobu očekávali. Tento brankář, obránce, záložník i útočník v jedné osobě se rozhodl minimálně v nadcházející jarní části sezony naplno věnovat své krásné a stále rozrůstající se rodině. Nutno podotknout, že důvodem bylo i stále častější porušování životosprávy – respektive přežírání se nezdravými prasárnami. Drobnou útěchou může být fakt, že tento levonohý šuter bude vypomáhat alespoň céčku. Kdyby někdo stále nevěděl, tak řeč je o odchovanci, velkém talentu a drobkovi Pavlu Šimkovi. ŠIMI DÍKY, na tvé otázky před mistráky, zda se hraje o body, nikdy nezapomeneme!!!
Třetí významnou událostí byla tajná volba kapitána. Z pozice prvního asistenta a zároveň autora těchto řádků s veškerým respektem uznávám vítězství Kuby Nešpora, kterého jsem také sám volil. Myslím, že páska nemůže být v lepších rukou. Nešpi je vynikající fotbalista a obrovský blázen, který je v kabině prostě potřeba. O tom, jak moc toužil stát v čele béčka, svědčí i to, že dal hlas sám sobě :) Druhým asistentem je kapitánův brácha a zimní posila Mára. Myslím, že se máme na hřišti i mimo něj na co těšit – rozhodně si na zápasy neberte nová trička!
Před prvním mistrákem sehrál náš tým dva přátelské zápasy. Nejprve jsme v nelítostném souboji remizovali s „A“ mužstvem 3:3, když alespoň plichtu dotáhli Vítkovi svěřenci v samém závěru. Troufám si říct, že jsme byli důstojnějším soupeřem než dnešní ořezávátka ze Slivence. Druhý přátelák byl spíše zkouškou naší střelecké potence. Soupeře z Kytína jsme přehráli v poměru 11:1. A nyní jsme pro vás připravili exkluzivní rozhovor s naším nově zvoleným kapitánem.

KUBO, KUBO, …. KUBÓÓÓ POJĎ TY K NÁM…

Cože??? Poď ty sem!

Tak jo, já jdu! Předně bych ti chtěl pogratulovat ke zvolení kapitánem. Jaké byly první dojmy?

Abych pravdu řekl, dojmy byly smíšené. Své vítězství jsem samozřejmě očekával, ale náladu mi trochu pokazil fakt, že jsem nezvítězil jednoznačně, nýbrž o pouhý jeden hlas. Na druhou stranu vám ale každý sportovec potvrdí, že není důležité vyhrát o kilometr, ale vyhrát a to jsem splnil. Hlavně, že jsou v kabině s volbou všichni spokojený!!!

Cítíš momentálně jako kapitán větší zodpovědnost za výsledky?

S tou odpovědností je to poměrně složitější. S druhým asistentem, jakožto jediným profesionálním hráčem našeho týmu, jsme se hned od začátku dohodli, že plnou odpovědnost za naše prohry bere on. Já mu v tom prostě nehodlám bránit. (druhý asistent přikyvuje) Za případné remízy samozřejmě může celý tým, no a výhry jdou bez pochyby na vrub kapitána, tedy mě.

Už ses domluvil s pokladníkem na vykoupení?

Tak určitě. Hned po prvním zápase nás čeká v naší klubovně drobné pohoštění. Je objednána basa zelených a snad nám něco uvaří, psů je tady dost.

V kuloárech se proslýchá, že si při volbě kapitána volil sám sebe, což nakonec ovlivnilo výsledek volby? Co je na tom pravdy?
Tak toto obvinění slýchám dnes a denně ze všech stran a důrazně ho odmítám. Je sice pravda, že by každý hráč měl svou volbou chtít to nejlepší pro svůj tým, což by mojí volbu ospravedlňovalo, ale určitě bych se nikdy nesnížil k takovému hnusu. Naopak jsem volil hráče, kteří mé vítězství nemohli v žádném případě nijak ohrozit, tedy Šalandu, Rezka a Blahoňovského ml.

Jaká je nálada v týmu před prvním utkáním? Jaký je tvůj tip na výsledek?

Až na pár výjimek máme v týmu pohodu. Navíc jsme neskutečně nadržený na první zápas jara. Opravdu bych nechtěl být v kůži hráčů z Řep. Rozhodně jim chceme oplatit podzimní porážku. Myslím si, že do půle dva góly dáme a po poločase přidáme další dva. Můj tip na výsledek je 4:1 z našeho pohledu. Určitě čekám nějaký gólový překvapení, kdy bude dle mě skórovat Mára Jelínek a v druhém poločase střídající Fása. Škoda jenom, že se zraní Igor Šagala, který se v přípravě jevil velmi nadějně.

Už si prošel mnoha kluby a máš tedy srovnání. Hrál si někdy v silnějším týmu?

Taková síla a takovej potenciál, jakej máme teďkonc v mančaftu se jen tak nevidí. Jak řikám, hrál jsem třeba Pražskej přebor za Zličín nebo za Měcholupy, ale to všechno byla proti stodůleckýmu béčku ubohá tragédie, která postrádala absolutně smysl, a která se hraje snad už jen ve Slivenci.

Má vůbec béčko slabinu?

Vůbec téhle otázce nerozumím.

Poprvé si zahraješ společně s bráchou. Jak se na spolupráci těšíš?

Těším se bezvadně. Známe se už od malička, pocházíme totiž ze stejné dělohy. Je pro mě jako starší brácha. Myslím si, že i on mě bere jako mladšího bráchu. Náš vztah je vysloveně bratrský. Věřím, že si na hřišti porozumíme. Já přihraju bráchovi a brácha mě. Bude to fantazie.

Mohl bys ho čtenářům blíže představit?

Brácha se jmenuje Marek Nešpor a je mu 32 let. Měří 186 cm a váží cca 90 kg. Jeho matka se jmenuje Dana (zdravotní sestra) a jeho otec Vladislav (nyní už v důchodu), ale všichni mu říkaj Vláďa. Má ještě dva nevlastní bratry, ale ty žijou mimo Prahu. Rád jezdí na houbách a sbírá jízdní kola. Rád pije pití a rád jí jídlo. Mám ho rád a za nic na světě bych ho nevyměnil, možná jenom za ligový titul Arsenalu. Jo a rád hraje kopanou.

Jak bys zhodnotil zimní přípravu?

Byla zima, padal sníh a občas foukal silný vítr. Byla brzo tma a byla tvrdá umělka.

A poslední otázka, může s tebou béčko počítat s účastí na zápase, když se bude krýt se zápasem Arsenalu?

Už v minulosti jsem řešil podobná dilemata a myslím, že vždy ke spokojenosti všech. Pokud taková situace nastane v budoucnu, na béčko se samozřejmě z vysoka vyseru, ale mělo by se to týkat pouhých dvou zápasů.

Jakube, můj kapitáne, tisíceré díky za rozhovor.

Prosim. Už můžu jít, jo? Tak čau.
Připravil: redaktor: Týbl Petr

 
 

Aktuality mužstva

28.03.2017
Rozhovor s nově zvoleným kapitánem Béčka. :))
20.03.2017
Příprava proti týmu z Kytína

 
 
(c) 2005 PAVEL MACH - software www.machsoftware.cz, email: pavel.mach(zavináč)machsoftware.cz, tel: +420 603 210 840 ^ Nahoru ^  
Úvod  |   Nastavení  |   Přihlásit  |   Odhlásit