Muži B - FC Přední Kopanina   2 : 1

Konečně výhra

Datum a čas: 24.09.2016 16:30 | Mužstvo: Muži B
Poločas: 1 : 0
Obě mužstva, která ještě v loňské sezóně společně bojovala o postup do 1.B.třídy se tentokrát utkala ve vyšší soutěži. My jsme potřebovali 3 body jako sůl, neboť po 4 kolech soutěže jsme s jedním bodem uzavírali tabulku a ani náš soupeř na tom bodově nebyl o moc lépe a tak šlo o hodně. Hosté přijeli pouze s dvanácti hráči a to když na střídání byl připraven pouze jejich trenér, veterán Tomáš Ciganek. Důležitost zápasu se zřejme projevila i v hlavách hráčů obou týmů a tak po většinu zápasů byla hra kostrbatá a nervózní i když naše obrana tentokrát pracovala spolehlivě až do 84.minuty, kdy hosté vstřelili jejich jediný gól, ale od začátku. Dlouho se hrálo bez šancí a tak není divu, že hned ta první ve 28.minutě přinesla radost našim borcům. Nešpor byl faulován za středovým kruhem, rychle rozehrál Ortmanovi, který z 25 metrů přesně vypálil k tyči a vedli jsme-1:0. Stejný hráč dvě minuty před koncem poločasu obral na půli hřiště o míč stopera hostů a najednou metelil sám na bránu, ale gólman střelu chytil. Jelikož vstupy do poločasu nám nevycházejí, tak i tentokrát nám hned zkraje zatrnulo, to když hosté v šanci přestřelili bránu. Skóre se podruhé měnilo v 68.minutě. Nešpor si poradil slalomem, tak jak to umí snad jen on s několika hráči, byl před vápnem faulován a přišel trestný kop. Šagala zamířil nádherné přes zeď a kilometrovou přesností zvyšoval na 2:0. To bychom ani nebyli my. Místo abychom soupeře dorazili, nechali jsme si dát hloupý gól a do konce jsme trnuli hrůzou jestli o 3 body nepřijdeme. Naštěstí už branka nepadla i když chvilku po obdržené brance vykopával nás obránce míč z brankové čáry a ani následný nebezpečný trestný kop v naší síti neskončil. V závěru měl dvě šance i Šagala, ale ani on už branku nevstřelil. Přestože celková hra nebyla moc oslnivá, tak za bojovnost jsme si 3 body zasloužili.

Sestava: Machej - Kotrc (69.Šimek), Rezek, Jelínek, Varga - Setíkovský (60.Vlček), Nešpor, Týbl, Ortmann, Šagala - Chlup (75.Markánovič)

Branky: Ortmann,Šagala
Povrch: tráva
Hřiště: Stodůlky