SK Zbraslav - Muži A   1 : 2

Tři body ze Zbraslavi !!

Datum a čas: 13.08.2018 | Mužstvo: Muži A
Poločas: 0 : 1
První mistrovské utkání v sezoně jsme sehráli na hřišti na Zbraslavi na hezké trávě.
Do zápasu jsme šli cílem ukázat, že hrát fotbal umíme. Cíl jsme částečně splnili a ze Zbraslavi odvážíme tři body .

Začátek zápasu vyšel lépe domácímu týmu, který si vypracoval dvě standartní situace, které jsme ale v poklidu
pokryli. V dalších fázích jsme již byli lepším mužstvem my. Měli jsme územní převahu, několik náznaků šancí,
ale branka přišla až ve dvacátépáté minutě. David Světlík vybojoval u našeho velkého vápna míč, který
vyvezl, dále míč putoval po ose Michal Klouda, Marek Nešpor, Tomáš Zyta, který našel před odkrytou brankou
volného Timiho, který již dopravil míč do sítě. Vedeme. I nadále jsme byli lepším mužstvem a domácí mužstvo
jsme v prvním poločase do žádné šance nepustili. Skóre 1:0 se do poločasu nezměnilo.

O poločase bylo potřeba nabrat síly do druhé půle, osvěžit se a říci si, co a jak hrát ve druhém poločase.

Bohužel, skutek utek. Nechali jsme se zatlačit, nedůsledně jsme bránili, v útoku jsme neudrželi balon. Chyba!
Naštěstí jsme měli v brance Vojtu. Domácí mužstvo se tlačilo a my se snažili o rychlé protiútoky. Tím jsme
si vypracovali také šance, ale nic. V šedesáté minutě jsme zahrávali rohový kop, který domácí odvrátili pouze
k Davidovi, jeho střela se doplazila k Michalovi Kloudovi, který si míč zpracoval a umístil k tyči. Super. Vedeme
2:0. Domácí nejsou schopni dát gól, tak co bychom bránili. Za dvě minuty prošel domácí hráč přes půl hřiště
a rázem to bylo pouze o jednu branku 2:1. Škoda. I nadále se domácí snažili minimálně o vyrovnání, ale čím
více se tlačili do útoku, vznikaly v jejich obraně mezery, kterých jsme trestuhodně nevyužili. Domácí hráči byli
aktivní, minimálně třikrát se ocitli tváří tvář Vojtovi, ale ten pochytal vše. Jednou byl již překonán, ale domácí
hráč stojící v ofsídu ještě míč pro jistotu dorazil do sítě a rozhodčí domácím branku neuznal.

Konec. Udrželi jsme vedení a vezeme do Stodůlek tři velice cenné body. První poločas byl z naší strany velmi dobrý,
ke druhému poločasu máme velké výhrady. Nicméně, tři body jsou tři body, ale příště by nám to již projít nemuselo.
Poučme se a ukažme, že fotbal umíme hrát v obou poločasech.

Sestava:
Šalanda Vojta - Chlad Jan, Musil Petr, Petko Dominik, Lněnička Jakub - Nešpor Marek -
Zyta Tomáš, Kratochvíl Lukáš ( 87. minuta Lacina Martin ), Světlík David - Klouda Michal
( 69. minuta Jungmann Štefan ), Alshinbaev Timur ( 88. minuta Průcha Jan )

náhradníci: Machej David

Branky:
25. minuta Alshinbaev Timur as. Zyta Tomáš 0 : 1
61. minuta Klouda Michal as. Světlík David 0 : 2
63. minuta Hovorka Petr 1 : 2

žlutá karta: Nešpor Marek, Jungmann Štefan, Musil Petr

Povrch: tráva
Hřiště: Zbraslav
Rozhodčí: Maretta - Váša, Kříž - Walter