Dnes:52

TJ Avia Čakovice - Muži B   5 : 3

Datum a čas: 25.08.2018 10:30 | Mužstvo: Muži B
Poločas: 4 : 3
K třetímu soutěžnímu zápasu přijela rezerva Stodůlek na hřiště nováčka TJ Avia Čakovice. Nutno dodat, že vzhledem k velkému množství omluvenek v dost improvizované sestavě, chybělo hned 7 hráčů základní sestavy. Vypomoci tak museli dorostenec Ondra Henyš a hráč „C“ družstva Standa Ptáček. Na střídačce pak byl připraven jen trenér Tomáš Hábl a navrátilec Filip Fajkus, který nehrál 4 roky soutěžní zápas, i to ukazuje, jak komplikované bylo slepit 11 hráčů. Tomu odpovídal i úvod zápasu, kdy jsme nehráli,zejména v obraně, kompaktně a domácí hráči nás zlobili nakopávanými balóny, které naše obrana nezachytávala. Po jedné takové situaci postupoval sám na brankáře Macheje domácí útočník Machata a bezpečně proměnil, v 6. minutě jsme tak prohrávali 1:0. Ráz utkání se příliš nezměnil, v prvních 15. minutách jsme nebyli příliš nebezpeční a domácí tak opět udeřili, když v 16. minutě odražený míč z hranice vápna uklidil hráč Brožek přesně k tyči, 2:0. Béčko ale nesložilo zbraně a hned o 2 minuty později korigovalo skóre, když po autu Derdy prodloužil Chlup balon za sebe, kde ho do prázdné brány uklidil dorostenec Henyš, 2:1.
Divoký zápas ale pokračoval a hned v 20. minutě měli obrovskou šanci Čakovice, kterou ale zázračně chytil Machej. Bohužel hned v 21. minutě kapituloval potřetí, když balon za obranu doběhl útočník Maivald, nahrál ho pod sebe a Machata zvýšil na 3:1. Po třetí inkasované brance se výkon našeho mužstva začal paradoxně zlepšovat a začali jsme být nebezpeční i my. Bohužel nás v rozletu zastavilo nepřesné vyhodnocení situace (v zápase bohužel již několikáté), kdy balon odražený od chrániče našeho hráče byl sudím posouzen jako malá domů. Dle vyjádření rozhodčího, měl Machej možnost hrát balon nohama, což je hodně zvláštní výklad pravidel. Domácí tak měli v 33. minutě možnost nepřímého kopu z 8 metrů od naší branky a hráč Machata se bohužel nemýlil a zkompletoval hattrick,když poslal míč přesně k levé tyči a my prohrávali už o tři branky 4:1. Situace se zdála být kritickou, avšak naši hráči nesložili zbraně, dál se snažili hrát aktivně a odměnou jim bylo snížení na 4:2 v 35. minutě, kdy se Kolář uvolnil ve vápně a nechytatelně zavěsil pod břevno. Najednou jsme to byli my, kdo převzal iniciativu na hřišti. Po další kombinaci se na brankáře Čakovic řítil Chlup, který byl zastaven nedovoleně a následně nařízenou penaltu proměnil Ortman a snížil na rozdíl jediného gólu 4:3.Ten mohl přijít v poslední minutě prvního poločasu po šanci Kotrče, ale chybělo pár centimetrů. Čakovice ještě v 45. minutě nastřelili tyč, ale do poločasu se již skóre nezměnilo.
Do druhého poločasu jsme nastoupili odhodláni se ještě poprat o body a byli jsme lepším týmem na hřišti a domácí již do šancí nepouštěli. Ortmanovi s Jelínkem se podařilo získat převahu ve středu hřiště, kterou jsme ovšem nepřetavili ve vyrovnávací gól. Domácí již jen bránili výsledek a územní převahu měla stodůlecká rezerva, bohužel se však obtížněji dostávala do šancí, za zmínku stojí snad jen hlavička kapitána Jelínka. Snahu a bojovnost však hráčům upřít nelze, vydali se ze všech sil, na vyrovnání stavu to však nestačilo.
V poslední minutě při hře vabank došlo k nedorozumění mezi brankářem a obranou. Při snaze rychle rozehrát akci od branky se k míčí dostal hráč domácích Bajcura a uzavřel konečný účet utkání na 5:3 pro domácí.
Stínem utkání byla situace, kdy po skončení zápasu hráč Chlup, frustrován výkonem sudích, kriticky zhodnotil jejich představení, za což obdržel červenou kartu.
Hráči si však zaslouží pochvalu, že je nezlomil nepříznivý stav utkání a i v hodně improvizované sestavě se rvali o remízu do poslední minuty.
Výkon sudích ponechávám bez komentáře.

Sestava:Machej-Ptáček (45.Fajkus),Kotrč,Hain,Matoušek- Derda (70.Hábl),Ortmann, Jelínek, Henyš-Kolář, Chlup

Branky: Henyš,Kolář,Ortmann