Muži B - AFK Slavia Malešice   7 : 4

Exhibice v závěru

Datum a čas: 01.09.2018 17:00 | Mužstvo: Muži B
Poločas: 2 : 3
Zápasy s nevyzpytatelným soupeřem přináší většinou hodně gólů a výsledek nikdy není dopředu jasný. Malešice když se sejdou, jsou schopné porazit kohokoliv, v opačném případě není vyjímkou , že dostanou třeba 15 gólů jako hned v prvním kole na Podolí.
Diváci se ještě nestačili pořádně usadit, hrálo se pár sekund a soupeř šel nečekaně do vedení - 0:1. Naši borci šli odhodlaně za vyrovnáním, v 18: minutě z trestného kopu Nešpor gólmana ještě nepřekonal, ve 20. minutě však Růžička vletěl do vápna, měl dost času na nahrávku, vybral si Šagalu a ten nadvakrát vyrovnal - 1:1. Začali jsme soupeře přehrávat, vytvářet si šance, bohužel z ojedinělých protiútoků trestali hosté. 34: minuta, chyba obrany - 1:2 a 42: minuta, faul ve vápně, penalta - 1:3. To byla pořádná rána a s námi to vypadalo zle nedobře. Ještě do poločasu se nám naštěstí podařilo po chybě obrany snížit To když ve 45. minutě skóroval Ortmann a druhá půle slibovala zajímavou podívanou.
Od začátku druhé pětačtyřicetiminutovky jsme se hnali za vyrovnáním no a místo vyrovnání přišla v 60. minutě další rána, po další chybě obrany - 2:4. V tuto chvíli bylo potřeba něco změnit, prostřídali jsme, změnili posty u některých hráčů a začalo to lítat. Soupeř najednou nestíhal a naši konečně začali dávat góly. V 64. minutě Šagala chytrou střelou z dálky snížil - 3:4, za další dvě minuty bylo už vyrovnáno. Aktivní Růžička v tísni v 66. minutě přihrál Ortmannovi - 4:4. Naši v této pasáži jasně dominovali a v 74. minutě už jsme poprvé v zápase vedli a to když Ortmann svým třetím gólem dovršil hattrick - 5:4. V 81 posadil kapitán Nešpor centr z přímého kopu na hlavu Švestky - 6:4 a účet divokého utkání uzavřel v 89. minutě střídající Matoušek střelou z hranice vápna - 7:4. Přestože jsme měli rozhodnout zápas dříve tak musíme hráče pochválit, že i za nepříznivého stavu bojovali a utkání otočili v náš prospěch.

Sestava: Machej - Růžička, Švestka, Rezek (46: Hain), Voráček - Derda (61: Matoušek), Nešpor J., Petko, Šagala - Alshinbaev (67. Kolář), Ortmann (86:Průcha).

Branky: 3x Ortmann, 2x Šagala, Švestka, Matoušek