Dnes:68

FC Zličín - Muži B   1 : 2

Datum a čas: 14.04.2019 16:00 | Mužstvo: Muži B
Poločas: 1 : 1
V dalším zápase čekalo rezervu Stodůlek derby ze Zličínem B. Na hřiště šestého celku soutěže přijelo Béčko v kvalitní sestavě a se silnou střídačkou. Cílem bylo prodloužit šňůru výher, přiblížit se soupeřům v lepším středu tabulky a zároveň se odpoutat od spodku tabulky.

Od prvních minut se na menší UMT hrál bojovný fotbal plný soubojů. V 11. minutě měla naše rezerva velkou šanci jít do vedení, po zákroku na Dana Markanoviče se kopala penalta. Bohužel směr střely Kuby Nešpora vystihl domácí brankář a míč s pomocí brankové konstrukce vytěsnil na roh.

V dalším průběhu poločasu se hrál vyrovnaný zápas od vápna k vápnu bez větších šancí. Pak z nevinně vypadající situace v 30. minutě se penalty dočkali i domácí borci. Míč za obranu našel domácího hráče a ten si zkušeně došel pro faul, když si kopl míč do zámezí, šlápl Machymu na nohu a spadl. Penaltu bezpečně proměnil hráč č. 9 Zbožínek - 1:0 pro domácí! Béčko se tak muselo v třetím zápase v řadě dostat z nepříznivého stavu.

Od inkasovaného gólu jsme zrychlili a zlepšili kombinaci a z takového pojetí hry pramenily i nebezpečné situace. Ať už se jednalo o centry do vápna nebo o zajímavé pasy za obranu. Po jednom takovém postupoval Chlup sám na brankáře, v posledním okamžiku jeho střelu zablokoval domácí hráč.

V 34. minutě zahrával Ortmann rohový kop, který vedl k závaru v pokutovém území Zličína. Z chumlu hlavičkujících hráčů se míč dostal k svátečnímu střelci Matouškovi na roh velkého vápna a ten dlouhou dobu padající míč, prudkou střelou nártem z první,umístil přesně pod břevno - 1:1!

Po vyrovnávací brance patřil konec poločasu Stodůlkám, které měly herně navrch a vyhrávaly většinu osobních soubojů, druhý gól se ale již vstřelit nepodařilo.

V druhém poločase byl obraz hry podobný jako v poločase prvním, to jest vyrovnaný zápas plný soubojů bez výrazných fotbalových momentů. S přibývajícím časem byla větší touha strhnout zápas na svou stranu patrná hlavně na Béčku Stodůlek. To zahrávalo více rohů, standardních situací, mělo větší počet operací v nebezpečných křídelních prostorech. V 79. minutě si pak Stodůlky vypracovaly stoprocentní šanci, po finální nahrávce za obranu se tváří v tvář brankáři Zličína ocitnul střídající Škrášek, jeho střelu na vzdálenější tyč strážce domácí svatyně vykopl, odražený míč se dostal na penaltu ke Kloudovi, který však prázdnou bránu přestřelil. Po této situaci to vypadalo, že utkání směřuje k remízovému rozuzlení.

V 86. minutě se k dalšímu míči za obranu dostal rychlík Alshinbaev, vyhrál souboj nad brankářem a obráncem Zličína, udělal brankáři kličku a levou nohou nekompromisně propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:2 pro nás! Jen taková zajímavost, dle zápisu o utkání šel Timi ze hřiště v 83. minutě, načež v 86. minutě vstřelil vítěznou branku.

Výsledek se podařilo udržet až do závěrečného hvizdu a Stodůlky si tak odváží všechny body i z hřiště silného soupeře a dávají tak vzpomenout na loňskou jarní jízdu. Současná série vítězství je o to cennější, že tři zápasy muselo Béčko otáčet. V příštím kole nás prověří soupeř z nejtěžších, lídr soutěže Čechie Smíchov.

Sestava: Machej - Jelínek,Jovič,Švestka,Matoušek (46.Voráček) - Alshinbaev (86.Hain),Ortmann,Nešpor,Markanovič (21.Škrášek) - Chlup (72.Fassinger),Klouda

Branky: Matoušek, Alshinbaev