Nominace na zápasy a turnaje

Je nutné si uvědomit, že nominace na turnaje či zápasy není pro každého hráče automatická, nýbrž podmíněná. Základní podmínkou je samozřejmě 100% účast na tréninkových jednotkách v daném týdnu (pokud nám to počet dostupných hráčů dovolí). Další stejně důležitou podmínkou je aktuální forma hráče. Hráč by měl být na zápas připraven jak po fyzické, tak psychické stránce. Hráč by měl být odhodlán jít do zápasu s chutí vyhrát a bojovat, s chutí porvat se "na krev" se soupeřem, ale v duchu fair play. Poslední, a to možná nejdůležitější podmínkou nominace na turnaj či zápas, je, zda má aktuálně hráč pozitivní vliv na tým a týmové vztahy, zda tým spíše tmelí a spojuje a naopak nerozděluje. Kromě docházky a odhodlání chtít vyhrát a bojovat je totiž podstatné, jak se hráč chová ke svému okolí. Jde prostě o to chovat se ke všem s kým se na fotbale potkáváme férově a s respektem. Jde o to být vzorem, být hráčem na kterého je spolehnutí. Momentálně se nám však v týmu rozšiřuje takový nešvar, kdy se nám hráči (všichni vědí, o koho se jedná) k sobě chovají bez respektu a vzájemné úcty a kdy si nejsou vzájemnou oporou. Dospěli jsme bohužel do fáze, kdy soutěživost, která je pro fotbal zásadní, přebujela až v nevraživost. Hráči na sebe žalují, pomlouvají se, před i za zády trenérů se hádají, nadávají si, někdy dokonce dochází k ne úplně nevinnému pěstnímu pošťuchování. My trenéři již nebudeme tyto projevy a toto chování nadále tolerovat a vysíláme všem našim hráčům i hráčkám jasný signál, jak si naše společné soužití v Sokolu Stodůlky představujeme. Čeká nás ale ještě dost práce. Fotbalu zdar a tomu sokolskému zvláště.

Nominace na zápasy a turnaje
SK Zbraslav