Mistrovské utkání

« ZPĚT

Olympia Radotín a.s. 2 : 3 Muži B

Po ostudném výsledku z minulého kola jsme do Radotína odjížděli odhodláni porážku odčinit a získat 3 body, které by nám pomohly dostat se z nejnižších pater tabulky. Z Radotína,ale Stodůlky dle statistik body často nevozí. Dokonce se k nám dostala informace,že si domácí na nás věří a že nás smáznou 5:0. Přišel tedy čas toto změnit!!!
Do utkání vstoupila obě mužstva aktivně a od prvních minut se hrálo ve vysokém tempu. Stodůlky mohly jít do vedení hned ve 3. minutě, kdy se v dobré pozici ocitl Petko, ale brankář domácích jeho střelu zblízka pohotově zneškodnil. Na druhé straně zahrozili radotínští centrem ze strany, po němž následovala série soubojů a zblokovaných střel na hranici pokutového území. Přesnými přihrávkami a aktivitou získal postupně tým Stodůlek převahu ve středu pole, z čehož pramenily šance. Ve 24. minutě Růžička zatáhl míč po pravé straně a přihrál do velkého vápna Petkovi, který umístěnou střelou otevřel skóre zápasu 0:1. Tlak Stodůlek i nadále pokračoval. Po závaru před brankou ve 28. minutě domácí odvrátili míč pouze na rohový kop, který Nešpor přesně posadil na hlavu Rezkovi a ten důraznou hlavičkou navýšil naše vedení na 0:2. Vydařenou desetiminutovku pečetil Růžička ve 34. minutě gólem již na 0:3.
O pět minut později se skóre opět měnilo, tentokrát však nikoli k naší radosti. Po kombinaci ve středu hřiště si na přihrávku za naše beky naběhl Bužík a střelou k tyči dostál své pověsti nejlepšího střelce 1:3. Domácí po vstřeleném gólu ožili a závěr poločasu patřil jim. Ve 43. minutě nastřelili domácí tyč, míč se odrazil za malé vápno, kde jej Rezek v souboji s domácím kapitánem odkopl do zámezí, načež rozhodčí vyhodnotil obranný zákrok našeho stopera jako penaltový. Z nařízeného pokutového kopu se Bužík nemýlil, a tak se do šaten šlo za stavu 2:3.

O přestávce jsme museli naše hráče hlavně psychicky uklidnit po vymyšlené penaltě,herně to bylo v pořádku. Nabádali jsme je,aby hráli zodpovědně zezadu,že domácí na nás budou chtít vlítnout. Snažit se držet co nejdéle míč a nikam se zbytečně nehnat.

Druhý poločas zahájil Radotín snahou vstřelit co nejrychleji gól. Našim hráčům se ale dařilo zastavovat útoky daleko od pokutového území a kombinovat směrem dopředu. S přibývajícím časem a snaze domácích o vyrovnání se nám otvírala obrana soupeře. Vyložené šance v závěrečných minutách, kdy měl možnost definitivně rozhodnout o vítězství Jindra a později Hartoš, gólem neskončily. Díky odhodlanému výkonu celého týmu tak vezeme z Radotína cenné vítězství a snad i omluvu fanouškům za minulý zápas s Písnicí.

Sestava:Machej-Merta,Kotrč,Rezek,Hain(70.Jindra)-Týbl(82.Jelínek),Petko,Nešpor,Voráček-Růžička,Kolář(63.Hartoš)

Branky:Petko,Rezek,Růžička