Mistrovské utkání

« ZPĚT

Sportovní klub Střešovice 1911 2 : 3 Muži B

Na nedělní zápas jsme se sešli s vědomím, že je třeba odčinit nevydařený vstup do sezóny. V cestě k potřebným prvním bodům nám však byl tradičně silný soupeř ze Střešovic, který se hned od začátku zápasu tlačil před naší branku. Bohužel, v 5. minutě byl útočník domácích faulován na hranici velkého pokutového území a z následného trestného kopu tým Střešovic skóroval. Rychlý gól naštestí nesebral hráčům Stodůlek chuť do hry. Naše snaha přinesla brzy ovoce v podobě vyrovnání v 11. minutě, když si důrazný Kotrč skvěle naběhl na centr Markanoviče. Po zbytek prvního poločasu se hrálo vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách. Stodůlecký brankář Šalanda dvakrát výtečně zlikvidoval průnik střešovických útočníků. Na druhé straně zaměstnával brankáře domácích nejpilnější střelec zápasu Jelínek. I v druhém poločase byla hra vyrovnaná a bylo jasné, že může rozhodnout každá maličkost nebo zaváhání. Šance Filipů Škráška a Čermáka gólem ještě neskončily, ale v 69. minutě jsme se již radovat mohli. Specialista na zápasy proti Střešovicím Růžička, který na hřiště přišel před sotva deseti minutami, se na půlící čáře dostal k míči a probil se až do velkého vápna soupeře. Tam situaci dobře vyhodnotil a místo přihrávky přímočaře přesně zakončil - 2:1! Dalším střídajícím hráčem, který se zapsal do gólové statistisky zápasu, byl Hain, který po pár minutách pobytu na hřišti naběhl na centr Čermáka z levé strany a z blízkosti prostřelil brankáře domácích. Po tomto inkasovaném gólu nás však střešoviský tým sevřel do tlaku, ze kterého se mu podařilo vstřelit těsně před koncem branku po závaru v našem malém pokutovém území. Poslední minuty zápasu byly ve znamení standartních situací Střešovic, kterým se Stodůlečtí ale dokázali úspěšně ubránit. Do Stodůlek jsme se po zápase tedy mohli vrátit s plným počtem bodů a znovunalezeným sebevědomím.

Sestava: Šalanda-Markanovič,Kotrč,Švestka,Mlch(46.Fassinger)-Derda(76.Hain),Týbl,Jelínek,Škrášek,Čermák-Hartoš(60.Růžička)

Branky:Kotrč,Růžička,Hain