Sportovní klub Libuš 838, o.s. 1 : 3 Muži A

K dalšímu mistrovskému utkání jsme zajížděli k soupeři z Libuše. Jediným cílem bylo vyhrát a tak prolomit sérii proher, které jsme od začátku sezony nastřádali.

Od začátku utkání byl zápas vyrovnaný, když akce se střídaly na obou stranách. My jsme vycházeli ze zabezpečené obrany a přecházeli do rychlých protiútoků, domácí mužstvo se snažilo o kombinační hru. My jsme si v prvním poločase vytvořili tři brankové příležitosti, ale v koncovce jsme vždy selhali. Domácí Libuš měla také několik brankových příležitostí, ale využila pouze trestného kopu, po jehož provedení šli domácí ve 20. minutě do vedení. Několik dalších příležitostí, které domácí mužstvo mělo, si nevytvořilo samo, ale vznikly díky našim chybám.

Do přestávky jsme šli s mankem jedné branky. O přestávce jsme učinili lehké, ale zásadní změny v sestavě.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a po třech minutách bylo vyrovnáno. Lukáš pasem uvolnil Máru, který sice soupeři neutekl, míč si pokryl a po kličce brankáři uklidil míč do branky. Srovnáno. I nadále jsme byli aktivní a vývoj zápasu jsme určovali my. Domácí měli několik rychlých protiútoků, ale ty naše obrana s přehledem odvrátila. Blížila se poslední desetiminutovka, ve které jsme vždy v předchozím zápasech několikrát inkasovali. Tentokrát jsme to byli naštěstí my, kdo stanovil konečné skore. Osm minut před koncem byl ve vápně podražen Michal a nařízený pokutový kop Domino uklidil k tyči a my šli do vedení. O pět minut později běžel sám na domácího golmana Martin, ale domácí brankář jeho střelu vytěsnil na roh. Rohový kop zahrával sám Martin a jím centrovaný míč uklidil MIchal k tyči a my šli do dvoubrankového vedení, které jsme si již pohlídali.

První vítězství. Nebudeme nikterak jásat, jelikož chyb jsme ještě vypracovali mnoho, ale tři body z Libuše jsou tři body, na kterých se budeme snažit stavět. Seďme pevně na zemi, makejme a výsledek se určitě dostaví.

Sestava:

Machej David - Merta Vilém, Klouda Michal, Musil Petr, Roubal Jan, Petko Dominik, Alshinbaev Timur (90. minuta Zyta Tomáš), Lacina Martin, Ortmann Matyáš, Kratochvíl Lukáš, Nešpor Marek (86. minuta Vaš Martin)

Náhradníci:

Laštovka Filip, Alshinbaev Viatcheslav