Muži B 3 : 1 SK Čechie Uhříněves, z.s.

Čechie Uhřívěnes vzbuzuje svými dosavadními výkony v soutěži zasloužený respekt, a proto jsme k sobotnímu utkání přistoupili s plným soustředěním. Pohled na sestavu soupeře nás ujistil, že i hostující tým bere zápas vážně a rozhodně nemůžeme počítat s tím, že by nás podcenil. Zápas bohužel začal tím nejhorším možným způsobem a již v 5. minutě šel soupeř do vedení. Sražený míč skákal na hranici pokutového území a uhříněvský útočník Procházka ho dokázal zkrotit rychleji než naši obránci. Po zisku míče pohotově a s přehledem zakončil a poslal tak hostující tým do vedení. I po vstřeleném gólu pokračovala Uhříněves v tlaku a aktivní hrou se snažila zvýšit vedení. Jejich útočné akce ovšem končili na dobré obranné hře celého týmu stodůleckého Sokola a jistě chytajícím brankáři Šalandovi. Na tomto místě je třeba vyzdvihnout nasazení domácích hráčů, kteří za nepříznivého vývoje nesložili zbraně a nenechali se psychicky negativně ovlivnit. Díky poctivé a obětavé hře Stodůleckých se postupem času obraz zápasu vyrovnal a přišly i šance. Po několika pokusech ze hry i ze standardních situací se ve 43. minutě konečně podařilo domácím vstřelit gól! Na dobře rozehraný míč z trestného kopu naskočil Mlch, který míč ze souboje posunul k Růžičkovi. Náš nejlepší střelec potvrdil svou pověst a díky skvělému výběru místa nasměroval míč do brány. Po změně stran jsme očekávali rychlý nástup a tlak favorita. Ze strany Uhříněvse však přicházela řada nepřesností a ani ve druhém poločase se jim nedařilo překovávat obranný blok domácích. Naopak, ve středu hřiště získali Stodůlečtí mírnou převahu a s ní i prostor k rozehrávání útočných akcí. V 70. minutě posadil domácí záložník Bašista míč z rohového kopu přímo na hlavu stopera Joviče, který jako správný kapitán nasměroval Stodůlky do vedení 2:1. Obdržený gól hostujícím celkem viditělně otřásl a domácí mužstvo tak definitivně převzalo iniciativu. V 80. minutě mohl navýšit vedení Škrášek, avšak jeho gól nebyl uznán pro nedovolený kontakt s brankářem soupeře. Na uklidňující třetí branku jsme ale nemuseli čekat dlouho, neboť v 85. minutě jí vstřelil domácí záložník Thon, který se v pokutovém území prosadil přes obránce soupeře. Zápas jsme již dovedli do vítězného konce. Je třeba ocenit i kvalitu soupeře i jeho sportovní přístup, který přispěl k tomu, že zápas se odehrál bez incidentů a k vidění bylo pěkné utkání hrané od začátku do konce ve vysokém tempu.

Sestava: Šalanda-Varga,Mlch,Hain (46.Jelínek),Voráček - Jovič- Trifunovič(66.Mervart),Škrášek,Thon,Bašista(80.Vlček) - Růžička

Branky:Růžička,Jovič,Thon