ABC Braník fotbal, z. s. 2 : 1 Muži B

V 7. kole za hezkého slunečného počasí čekal na rezervu Stodůlek suverénní lídr soutěže ABC Braník B. Ten měl po 6. kole plný počet bodů a impozantní skóre 31:11.
Béčko Stodůlek chtělo čelit kvalitnímu soupeři hrou založenou na zabezpečené obraně a protiútocích. Od prvních minut se Braník snažil držet míč na svých kopačkách a postupným útokem překonat obranu Stodůlek, ta však oproti předchozím zápasům působila kompaktně. Jakmile to bylo možné, snažily se Stodůlky podnikat brejky do otevřené obrany a ujal se hned jeden z prvních, kdy v 8. minutě vyraženou střelu Trifunoviče dorazil do sítě Růžička - 0:1!
V dalších minutách byl obraz hry podobný, Braník se však do výraznějších šancí nedostával a na jejich kopačky se začala vkrádat nervozita z dobře fungujícího bloku Stodůlek. Vynikající zápas odehrál zejména Kotrč, který vyhrál většinu soubojů. Stodůlky se snažily o kontry, ale často opět chyběla střelba z hranice vápna nebo chyběla přesnost ve finální fázi.
V 32. minutě domácí vyrovnali po rohovém kopu, kdy Machej vytěsnil centrovaný míč na hranici velkého čtverce, kde byl ale úplně volný hráč Silovský, který krásnou střelou z první míč umístil k tyči za bezmocného Macheje – 1:1! Stodůlky tak obdržely další branku ze standardní situace a na této činnosti by měly zapracovat.
V 35. minutě se k míči na velkém vápně dostal Camara, střílel krásně k tyči, ale skvělý zákrok předvedl Machej.
Zlomový moment zápasu přišel v 37. minutě. Braník se ocitl v obrovské šanci, domácí hráč střílel do prázdné branky, do střely obětavě skočil výborně hrající Rezek, míč vytěsnil na břevno, od kterého se odrazil do rukavic Macheje. Bohužel si ale při tomto zákroku Rezek zranil zadní stehenní sval a musel z utkání odstoupit, což byla velká ztráta. Navíc se po vystřídání Rezka v 39. minutě, kdy obrana ještě nebyla řádné zkonsolidovaná, domácí dostali do vedení. Z nevinně vypadající situace se k míči za vápnem dostal hráč Kryštof, rychle si připravil palebnou pozici a z 20 metrů opřel svou střelu o levou tyč - 2:1!
Rezerva ještě mohla před koncem poločasu vyrovnat, ale střelu Joviče vytěsnil domácí brankář a z následného závaru branka nepadla.
Druhá půle přinesla stejný obraz jako ta první, domácí více drželi míč na svých kopačkách, Stodůlky se snažily o rychlé protiútoky.
V 60. minutě po faulu na Joviče zahrával standardní situaci Jindra, svou krásnou střelou trefil pouze břevno domácí branky.
V 68. minutě po pěkné akci mohly Stodůlky vyrovnat, Růžička postupoval sám na brankáře domácích, na těžkém terénu mu však míč skočil a tak zakončení skončilo nad břevnem domácí svatyně.
Domácí se do stoprocentní šance dostali v 75. minutě, kdy po pěkně kombinaci zakončoval z malého vápna Valta, ale Machej fantastickým zákrokem držel naději Stodůlek na bodový zisk.
V 80. minutě po standardní situaci z pravé strany propadl míč na zadní tyč na nikým nehlídaného Kotrče,který dostal míč do sítě,ale k údivu všech nebyl gól uznán, protože byl jednomu hráči Stodůlek odpískaný údajný faul rukama v chumlu nabíhajících hráčů u přední tyče.
S přibývajícím časem Stodůlkám docházel dech, Braník v průběhu druhé půle prostřídal čtyři hráče, méně běhal bez balónu a v koncovce zápasu tak měl více sil na to zápas dovést k hubené výhře 2:1.

Sestava:Machej-Hain(88.Kolář),Rezek(39.Jindra),Kotrč,Matoušek-Jelínek-Týbl,Růžička,Nešpor,Jovič-Trifunovič(72.Franěk)