Fotbalový klub Zlíchov 1914, z.s. 2 : 2 Muži A

V úterý jsme předehrávali mistrovské utkání na Zlíchově s místním A mužstvem. V nohách jsme měli nedělní vítězné utkání proti Střešovicím, ale jeli jsme s odhodláním zvítězit.

Utkání jsme začali aktivně a od počátku jsme měli mírnou převahu. Vypracovali jsme si i nějaké šance, ale jejich proměnění nám dělalo problém. Domácí hrozili rychlými protiútoky, když se snažili rychle přenášet hru z pravé strany na nabíhající hráče na levé straně. Nejvíce nás vyděsila špatná malá domů, ale Vojta nás podržel. První branka zápasu padla ve 43. minutě, když přesnou přihrávku Matyho uklidil do sítě Michal. Vedeme 1:0 a jdeme na přestávku.

Jelikož se zápas hrál za vysoké teploty, bylo nutno oddechnout a nabrat sílu na poločas druhý.

Druhý poločas se hrál v režii domácího týmu. My jsme za stavu 1:0 vstřelili druhou branku, opět Michalem, ale branka nebyla uznána. Domácí tým si vytvořil nějaké šance, ale našeho brankáře moc neprověřili. Naše chyba bohužel přišla a nebyla jedna, ale hned dvě v rozmezí dvou minut. Centr od půlící lajny na zadní tyč, v prvním případě hlavou a podruhé nohou uklizený míč do naší sítě. Domácí tým během dvou minut otočil výsledek na 2:1 pro Zlíchov. Naši se nevzadali a snažili se výsledek otočit zase na naši stranu. Tak jako my jsme dvakrát zaspali, tak se toto podařilo i domácím, ale pouze jednou a po rohovém kopu Adama, Lukáš hlavou vyrovnal na konečných 2:2.

Vezeme do Stodůlek bod. Nebuďme nevděční a buďme rádi za každý bod, který urveme. V naší situaci může být každý bod zlatý. Předvedená hra z naší strany a i ze strany domácího týmu mohla konstatovat, že remíza byla zasloužená pro obě mužstva.

V neděli nás čekají od 17 hodin na stodůlecké trávě Nebušice. Zveme všechny naše fanoušky a tento zápas a prosíme o podporu, kterou budeme určitě potřebovat.

Sestava:

Šalanda Vojta - Merta Vilém, Roubal Jan, Škrášek Filip, Světlík David - Teslík Adam, Kratochvíl Lukáš, Ortmann Matyáš (70. minuta Petko Dominik), Klouda Michal - Zyta Tomáš (87. minuta Bašista Kamil), Zedník Filip (88. minuta Barták František)

Náhradní brankář: Hlušec Pavel

Branky:

43. minuta   Klouda Michal    as. Ortmann Matyáš

73. minuta   Schulz Ken

74. minuta   Tománek Lukáš

81. minuta   Kratochvíl Lukáš   as. Teslík Adam

Žlutá karta: Škrášek Filip