SK Čechie Uhříněves, z.s. 1 : 1 Muži B

V posledním zápase sezóny jsme změřili síly se suverénem soutěže – týmem Čechie Uhříněves. Ačkoli se na první pohled mohlo zdát, že favorit již díky svému nepřekonatelnému bodovému náskoku na čele tabulky nemá o co hrát, opak byl pravdou. Domácí tým Uhřínevse chtěl očividně odčinit porážku z minulého kola od Malešic a hlasitý důrazný proslov trenéra před zápasem i solidní návštěva diváků toho byly jasným důkazem. Stodůleckým od začátku nevycházela rozehrávka a časté nepřesnosti dostávaly náš tým do defenzivy. V 7. minutě došlo ke ztrátě míče ve středu hřiště, čehož využili napadající útočníci domácího celku a rychlým útokem se dostali před naší branku. Po sérii dorážek a soubojů tuto šanci (z ofsajdového postavení!) domácí proměnili a Uhříněves šla do vedení 1:0. Ani po obdrženém gólu se naše kombinace příliš nezlepšila a domácí se díky nepřesnostem dostali do dalších dvou úniků, které však v prvním případě výborně vychytal Šalanda a v druhém případě střela mířila mimo. Ve 25 min. nařídil rozhodčí menší pauzu na občerstvení ve které trenér Hábl vyměnil hráče na třech pozicích mezi sebou. Od té doby se hra postupně vyrovnala, zlepšila se kombinace a na kopačkách našeho týmu se usadila jistota. Ve 35. minutě zahrozil z individuální akce Kocourek a ukázal, že obrana domácích není neprostupná. Blízko vyrovnání byly Stodůlky ve 40. minutě, kdy Hain po rozehrání rohového kopu zvolil střelu levou nohou již málo vídaným způsobem „kopfštos", která minula tyč branky soupeře jen o kousek. Do druhého poločasu jsme nastoupili odhodláni s nepříznivým vývojem utkání něco udělat a od začátku byl znát nárůst naší aktivity. Kocourek se dvakrát hezky dostal do úniku, ale jeho zakončení postrádalo razanci, stejně jako střela Piestanského o chvíli později. Nejblíže byl vytouženému vyrovnání Blahoňovský, který se dvakrát ocitl ve slibné pozici, ale bohužel nezakončil přesně. Naše snaha byla oceněna až v 87. minutě, kdy se po rohovém kopu nejlépe v malém vápně zorientoval dorostenec Marhoul a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1! Vzhledem k vývoji zápasu bylo vyrovnání třeba považovat nejen za spravdelivé, ale i za úspěch proti silnému soupeři. První kompletní post-covidová sezóna je tímto za námi. Zejména díky podzimním výborným výsledků se nám podařilo sezónu uzavřít na skvělém druhém místě. Stranou by neměl zůstat ani fakt, že s Uhříněvsí, jakožto vítězem soutěže, i s mužstvem Nuslí, se kterým jsme po celou sezónu zápolili o druhou příčku, udržely Stodůlky pozitivní bilanci vzájemných zápasů, což zapůsobilo ve vyrovnaném finiši soutěže jako jeden z rozhodujících prvků. Nasazení hráčů a vůle společně dosahovat sportovních úspěchů stejně jako vzájemné semknutí a přátelská atmosféra v týmu jsou příslibem do další sezóny!

Sestava: Šalanda-Trifunovič(61.Marhoul),Varga,Škrášek,Hain-Fassinger-Vlček,Markanovič(65.Blahoňovský),Barták(80.Hábl L.),Piestanský-Kocourek(70.Laštovka)

Branky: Marhoul