Muži B 3 : 1 Sportovní klub Zbraslav

V 11. kole přivítala rezerva Stodůlek béčko Zbraslavi. Vzhledem k situaci v tabulce bylo bezpodmínečně nutné vyhrát, v tabulce Zbraslav přeskočit a vzdálit se tak sestupovým vodám.
Od prvních minut se hrál zápas v naší režii, soupeře jsme přehrávali po stranách hřiště a už v 7. minutě jsme se ujali vedení. Po pěkné kombinaci po pravé straně se míč dostal k Zytovi, který z hranice šestnáctky krásně uklidil placírkou míč k tyči – 1:0!
V 13. minutě bylo ještě veseleji, po rohovém kopu míč propadl na hruď Kotrčovi, od něj se odrazil ke Škráškovi, který z bezprostřední blízkosti s přehledem proměnil – 2:0!
Rychlé vedení ale naše hráče ukolíbalo a po zbytek poločasu jsme úplně vypadli z role. Přestali jsme běhat a soupeř toho začal využívat.
V 30. minutě se po standardní situaci Zbraslavi dostal míč k Orlovskému, který propálil houštinu těl a vstřelil kontaktní gól - 2:1!
V 45. minutě jsme měli možnost dát gól do šatny, po rychlém protiútoku postupoval ze strany Týbl, nahrál ještě lépe postavenému Růžičkovi, ten však v 100 % šanci tváří v tvář brankáři hostí trestuhodně zahodil.
V druhém poločase se náš výkon zvedl, nepouštěli jsme Zbraslav do šancí a převzali opět iniciativu na své kopačky.
Do 70. minuty se hrál spíš fotbal od vápna k vápnu, pak však přišel velký moment Růžičky. Na polovině hřiště převzal míč, přímočaře postupoval směrem k brance, hodil si balón kolem bránícího hráče a ve skluzu z dobrých 35 metrů vyslal neuvěřitelně prudkou střelu do horního rohu branky.
Brankář hostí Zich, který ve své bohaté kariéře působil i v klubech Bohemians 1905, Liberec, Jablonec, Hradec Králové, MFK Rožumberok a má na svém kontě 23 zápasu v první České fotbalové lize a 36 startů v nejvyšší soutěži na Slovensku, neměl vůbec šanci tuto střelu zastavit – 3:1!
Od této chvíle bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Týmu Zbraslavi složenému převážně ze starších hráčů, s věkovým průměrem 34 let (jen pro zajímavost, náš věkový průměr v tomto zápase byl 25 let) došly síly a hlavně ze strany neúnavného Merty se na jejich branku valil jeden útok za druhým.
Další branka však již do konce zápasu nepadla a připsali jsme si tak důležité vítězství

Sestava:Machej-Merta,Rezek,Kotrč,Matoušek(46.Švestka)-Týbl(71.Vlček),Petko,Nešpor,Zyta(71.Trifunovič)-Škrášek(80.Franěk),Růžička

Branky:Zyta,Škrášek,Růžička

Tým Muži B
Místo konání Hřiště FK Motorlet Praha s.r.o. Butovická 592/35, 15800 Praha 5 - Jinonice
Začátek 20. 10. 2019 15:00
Konec 20. 10. 2019 16:45
Sraz 20. 10. 2019 13:45