Tělovýchovná jednota AVIA Čakovice 0 : 0 Muži B

Soupeřem rezervy Stodůlek byl ve 3. kole celek Čakovic. Start do soutěže sice vyšel lépe Čakovicím (4 b. z 2 zápasů), ale Béčko se oproti předchozím zápasům sešlo v solidní sestavě. Chyběl nám ovšem brankář Machej (nastoupil za A tým), ale především tvůrce hry a náš kapitán Kuba Nešpor,dále absentovali někteří hráči pro zranění a soustředění. Kapitánskou pásku dostal Petr Týbl.

Na hezké přírodní trávě v Čakovicích se, ale od první minuty hrál fotbal v jasné režii domácích. Čakovice opanovaly střed hřiště, kde byla citelně znát neúčast Kuby a z toho pramenil jejich tlak. Přesto se nám dařilo se dostávat do šancí, které většinou končily na dobré soupeřově obraně. Naopak soupeři se snadno dostávali přes naši zálohu až k zakončení střelou zpoza velkého vápna. Hlavně vyčníval domácí hráč č. 11 Replyuk, který do obrany Stodůlek pronikal jako nůž máslem a zastavovat se jej dařilo jen za cenu faulů.
Rezervě přišel vypomoci brankář céčka Třesohlavý a to byl rozhodující faktor zápasu. Karel nejen že pochytal množství střel a šancí, ale nejprve si v 20. minutě poradil se samostatným nájezdem domácího hráče č. 11, aby následně ve 24. minutě i zneškodnil pokutový kop hráče Bajcury po sporně nařízené penaltě. O tom že sbíral či vyboxoval každý centr, a byl jasným králem velkého čtverce, se není třeba ani zmiňovat. Vzhledem k vysokému počtu standardních situací domácího celku to byl další důležitý bod, který vedl k tomu, že rezerva držela čisté konto.
Stodůlky poprvé zahrozily ve 30. minutě, kdy se po pěkné kombinaci ocitl v dobré šanci navrátilec do sestavy Šumavský horal Jelínek, ale brankář jeho střelu vyrazil. Charakter hry se do konce půle nezměnil, domácí vypadali v lepší kondici a i silově vyhrávali většinu soubojů. Byli jsme pozdě u balónu, pohyb po křídlech se díky nepřesnostem nedařil a osamocený Radim Hartoš se po krátkém sólu zakončeným přihrávkou nikomu na křídle též neprosadil.
Do druhé půle jsme střídali právě Radima za navrátilce ze Španělska Ondru Koláře. Ten se přece jen aktivněji zapojoval do spolupráce se zálohou, vyrovnala se hra ve středu hřiště a svoji aktivitou jsme domácí zaskočily a byly prvních 20 minut lepším celkem. Hra byla často přerušována fauly z obou stran a tak rozhodčí začal rozdávat žluté karty. V 57 minutě jsme střídali Marka Jelínka za Martina Fraňka. V 60. minutě se za obranou domácích ocitl Barták, dával míč pod sebe na střídajícího Koláře, ten však ve složité pozici hlavou netrefil prázdnou bránu a nerozpomněl se tak na sezónu 2017/2018, kdy byl nejlepším střelcem Béčka po podzimní části.Další slibné náznaky šancí Stodůlek nebyly dotaženy do zdárného konce, buď chyběla střelba,nebo přesnost ve finální fázi. Útočník Růžička často stál zcela osamocen, ale nedostal nahrávku do požadovaného prostoru. V závěru zápasu si stoper Rezek natáhl stehenní sval a přesunul se na hrot útoku zápas dohrát. Naší ambicí bylo alespoň přivézt bod a tak jsme se soustředili především na zabezpečenou obranu a udržení míče mimo dosah naší branky. Taktika se vyplatila a ještě jsme dostali šanci v podobě přímého kopu, ten však skončil nad brankou soupeře. Poslední 2-3 minuty se soupeř nastěhoval před naše vápno, zahrávali ještě roh, který promarnili. Smírné rozdělení bodů po bezbrankové remíze byl nakonec asi spravedlivý.

Sestava: Třesohlavý Karel-Hain Daniel , Švestka Matěj, Rezek Milan, Matoušek Martin-Jelínek Marek (57.Franěk Martin ), Barták František ,Týbl Petr (K), Škrášek Filip- Růžička Jiří, Hartoš Radim (46. Kolář Ondřej),