Muži A 3 : 5 Tělovýchovná jednota Spoje Praha

První mistrovské utkání jarní části jsme sehráli na UMT ve Zličíně s prvním mužstvem tabulky se Spojemi B. Znali jsme kvality hostujícího mužstva a tudíž jsme věděli, že nás čeká soupeř nejtěžší.

Od první minuty nás hosté přesvědčovali, že naše znalosti o jejich mužstvu byly správné. Spoje hráli rychlý a důrazný fotbal a naši se jim snažili vyrovnat. K vidění byl velmi zajímavý zápas. Gólově jsme se první prosadili my. Pepa přistrčil míč Lukášoví, který ze 40 metrů přehodil brankáře hostí a my šli do vedení 1:0. Vedení nám bohužel nevydrželo dlouho, o pár minut hosté vyrovnali a o několik minut později se prosadili podruhé a Spoje šli do vedení 2:1. Nám se ke všemu lepila smůla ne na kopačky, ale na hráče. Ve 32. minutě musel střídat Martin Hřebejk a o tři minuty později i Filip Škrášek. Filip bohužel musel odjet do nemocnice a obavy se potvrdily. Natrhlý vaz v kotníku a několik týdnu mimo fotbal. Do konce poločasu se již skóre neměnilo a tak se šlo do kabin za stavu 2:1 pro Spoje.

O poločase Mára vysvětlil klukům, kterých chyb se vyvarovat a o co se snažit v poločase druhém.

I ve druhém poločase pokračovali Spoje v plném nasazení a moc nám toho nedovolovali. Využívali svoje hlavní přednosti, tj. rychlost, důraz a šikovnost a obdarovali nás ještě třemi brankami. Svým důrazem, někdy i přehnaným zranili ještě našeho brankáře a museli jsme střídat i na této pozici. Naši kluci bojovali až do konce a v závěru jsme skóre zkorigovali dvěma brankami. Nejdříve Dominik proměnil penaltu za ruku hostujícího hráče a pak ještě Petr střelou z vápna stanovil skóre na konečných 5:3 pro Spoje.

První zápas, první prohra, ale se soupeřem jehož kvality byly větší, než naše. Naši hráči se nemají zač stydět a zaslouží si poděkování za předvedenou hru.

Druhý zápas jara sehrajeme na hřišti sousedních Řeporyj v neděli 19. března 2023 od 15,00 hodin.

Sestava:

Machej David (76. minuta Hábl Lukáš) - Marhoul Petr, Petko Dominik, Škrášek Filip (35. minuta Roubal Jan), Světlík David, Šindelka Josef, Kratochvíl Lukáš, Barták František, Teslík Adam, Ortmann Matyáš, Hřebejk Martin (32. minuta Růžička Jiří).

Náhradník: Jelínek Marek

Branky:

14. minuta Kratochvíl Lukáš   as. Šindelka Josef

84. minuta Petko Dominik

88. minuta Marhoul Petr   as. Barták František