Muži B 1 : 2 Sportovní klub Dolní Měcholupy,o.s.

V netradiční termínu, ve čtvrtek 9.5. jsme na domácím hřišti přivítali soupeře z Dolních Měcholup.

Úvod zápasu patřil našemu týmu. A to i přes to, že hosté se pohybují v tabulce o několik příček výše. Většinu času byl míč na našich kopačkách, nicméně chyběl nám kus přesnosti a možná i trochu štěstí ve finální fázi. Bohužel, jak to již v našich zápasech této sezóny bývá skoro zvykem, soupeř dokázal využít z minima maximum. Po zahrání rohového kopu se dostal k odraženému míči jeden z hostujících hráčů a z poměrně úctyhodného úhlu dokázal míč volejem poslat přímo pod břevno.

Chvíli po inkasované brance následovala pauza na pití. Pro nás ideální příležitost pro přeskupení sil vyšla skvěle. Hned po pauze jsme znovu začali útočit. Nejvíce po pravé straně, kde byli vidět Martin s Michalem, a také středem, kde se snažil prosadit David. Žádná z akcí však neskončila gólem.

Asi největší příležitosti následně přišly po našich rohových kopech. Několikrát hlavičkovali v dobrých pozicích Petr a Milan, bohužel se ale míč vždy stačil před brankovou čárou zadrhnout o bránicí nebo clonící hráče. To se podařilo prolomit až v nastavení prvního poločasu. Po rohovém kopu si odražený míč našel Milan, skvěle nacentroval na malé vápno kam naběhl Jáchym a s přehledem uklidil míč k bližší tyči.

Průběh druhého poločasu odpovídal průběhu první poloviny utkání. Soupeř ovšem oproti prvnímu poločasu ještě více vyztužil obranu, hlavně na své levé straně, což nám značně ztížilo útočnou hru. Naše šance tak přišly po průnicích středem hřiště. Nejblíže vstřelení branky byl David. Po skvělém sólu mezi několika protihráči ale zakončení ze slibné pozice nenatlačil mezi tři tyče. Na našem gólovém kontě se pozitivně neprojevila ani střídání a tak znovu jako v prvním poločase přišel trest. Po autu se soupeři podařilo přenést hru na naší levou stranu, kde v souboji tří hráčů dokázal vydolovat míč útočník soupeře, na penaltě přesně našel svého spoluhráče a ten v 72. minutě zamířil opět přesně pod břevno.

V dalším průběhu utkání nám i přes urputnou snahu a množství střel bohužel větší šanci soupeř nedovolil vytvořit. Z utkání tak odcházíme bez bodu. Nezbývá tak než se soustředit na příští víkend, kdy na domácím hřišti vyzveme lídra soutěže z Dubče.

Sestava: Šalanda-Svoboda,Mlch,Rezek(77.Buchta),Laštovka-Thon(71.Futo),Markanović,Petko,Synek(58.Suchánek)-Světlík(77.Abdrasulov)-Novotný

Branka: Thon

Začátek 9. 5. 2024 17:30