Muži A 2 : 0 SK Aritma Praha, z.s. B

Za krásného slunečného počasí jsme na stodůleckém pažitu přivítali rezervní celek Aritmy. Mužstvo Aritmy má dobré výsledky na podzim a navíc se jedná o mužstvo složené z mladých hráčů.

Naši hráči nabuzeni vítězstvím na Libuši a po pohárovém vítězství nad Ďáblicemi, měli jediný možný cíl a to bylo vítězství a zisk tří bodů, které nutně potřebujeme a sérii proher z počátku soutěže.

Od prvních minut jsme udávali tón hry my a po celý první poločas jsme měli výraznou převahu. Šancí bylo minimálně na pět branek, ale hlavičky Michala, Máry vyrazil brankář hostí nebo skončily těsně vedle. Prúnik a střela Lukáše skončila také těsně mimo. Naštěstí přišel faul na Martina, těsně u velkého vápna a Lukáš střelou přes zeď uklidil míč do sítě hostí. I nadále jsme měli výraznou převahu, ale skóre se do poločasu již nezměnilo.

O poločase bylo třeba pořádně oddychnou, občerstvit se a hlavně v nasazeném úsilí pokračovat.

Druhý poločas se odehrával v trochu jiném duchu, než poločas první. Hosté prostřídali několik hráčů a hra se vyrovnala. My jsme neudrželi míč, kupily se nepřesné přihrávky a hra nebyla tak pohledná jako v poločase prvním. Aritma se snažila o vyrovnání, ale vyloženou šanci si nevypracovala. My jsme vždy stačili míč uklidit, nebo hru přerušit a zformovat zadní šiky. V závěru zápasu se povedla přihrávka na Máru, který byl v samostatném úniku faulován a nařízený pokutový kop Dominik proměnil a vedli 2:0. Tato branka přišla velice vhod a přinesla do našich řad uklidnění. V samotném závěru jsme se snažili míč držet co nejvíce na našich kopačkách a soupeře již nepustit do případné šance a zkorigování dvoubrankového vedení.

Cíl byl splněn, tři body zůstaly ve Stodůlkách a předvedená hra jistě potěšila naše fanoušky, kterých přišlo opět více, než minule. S výsledky se vrací naši věrní fanoušci a naším cílem je je ještě více navnadit na další domácí zápas, který nás čeká v pondělí 28. září od 16,30 proti Čechii Smíchov.

Sestava:

Machej David - Petko Dominik, Kloda Michal, Musil Petr, Roubal Jan, Merta Vilém (84. minuta Trifunovič Luka), Kratochvíl Lukáš, Lacina Martin (79. minuta Týbl Petr), Ortmann Matyáš, Alshinbaev Timur, Nešpor Marek (89. minuta Jovič Alex)