Mistrovské utkání
FK Dukla Jižní Město z.s. 2 : 5 Muži B
Poslední den měsíce května přinesl souboj s rezervou Dukly JM. Tři předešlá utkání s tímto soupeřem skončila velice těsnými nebo vyrovnanými výsledky a naše forma v posledních zápasech nebyla nikterak oslnivá, což je patrné hlavně z počtu inkasovaných branek. I proto jsme si se soupeřem, který je v tabulce několik příček za námi, chtěli napravit reputaci.
Vstup do prvního poločasu se ale povedl spíše hráčům Dukly. Na domácím hřišti dobře kontrolovali míč a často nám způsobovali potíže dlouhými balóny za obranu. Po jednom z průniků po křídle padla i první branka. Přetažený centr se povedlo domácím hráčům vrátit do nebezpečného prostoru před brankou odkud neměli problém míč usměrnit do sítě.
Po vstřelení branky hráči Dukly dále nepolevovali v aktivitě a povedlo se jim vytvořit i další šanci, tu nicméně zlikvidoval Lukáš. S ubíhajícími minutami jsme čím dál lépe reagovali na pasy domácích za naší obranu, což nám pomohlo jejich herní převahu zmírnit. Ke konci poločasu byl průběh hry o poznání vyrovnanější.
O poločasové pauze jsme přeskupili řady a druhý poločas již probíhal v úplně opačném gardu. Hned v 50. minutě dokázal Kryštof vybojovat již skoro ztracený míč a nasměroval jej před branku soupeře. Tam operoval Milan a doslova balon dotlačil do sítě. O chvíli později po nedorozumění v domácí obraně dokonal obrat krásným lobem Růža.
Domácí hráče opustila herní jistota, kterou disponovali v prvním poločase. Toho se nám znovu podařilo využít v 63. minutě. Po rohu Milana se prosadil Alex. O minutu později došlo znovu k navýšení náskoku. Domácí se vrhli do útoku, který jsme jim překazili. Do brejku se dostal Jáchym, překonal s míčem u nohy asi 60 metrů, naservíroval před bránu přihrávku pro Milana a ten usměrnil míč do sítě.
Hráči Dukly ve zbytku zápasu vrhli všechny síly do útočení a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Naprostá většina zakončení ale postrádala potřebnou přesnost. Když už se domácím povedlo střelu umístit mezi tři tyče, pokusy likvidoval Lukáš. Výjimka přišla až v 83. minutě, kdy se po závaru v našem vápně domácím podařilo vsítit branku přesnou střelou k tyči.
Velmi ofenzivní styl hry domácích ovšem otevřel okénka v jejich obraně. I proto mohl gólovou tečku za zápasem udělat Kryštof, který se prosadil po úniku Dana F. Díky povedené druhé půli připisujeme tři body za vítězství 5:2.
Sestava: Hábl L.-Svoboda(90.Futo),Jovič,Markanovič,Laštovka-Jelínek(46.Suchánek)-Hrabák(62.Thon),Barták,Petko,Novotný(73.Vlček)-Růžička
Branky: 2x Novotný,Suchánek,Růžička,Jovič
Tým | Muži B |
Místo konání | Mikulova 1594/4, 14900 Praha 415 |
Začátek | 31. 5. 2025 17:30 |
Konec | 31. 5. 2025 19:30 |
Sraz | 31. 5. 2025 16:45 |
Povrch | Umělá tráva |
Poločasové skóre | 1:0 |
« ZPĚT