Muži B 3 : 2 Fotbalový klub Čechie Dubeč, z.s.

Ve slunném sobotním odpoledni jsme přivítali na našem domácím hřišti Čechii Dubeč. Nebývá pravidlem, aby se stodůleckému Sokolu dařil nástup do prvního poločasu podle představ, ale v tomto zápase bylo vše jinak. Lze říci, že od první minuty Stodůlky na hřišti dominovaly. Přihrávky nacházely své adresáty, pohyb s míčem i bez něj byl efektivní a šance přicházely. První závary ve velkém pokutovém území ještě hosté přestáli, avšak v 8. minutě se po chybě v hostující rozehrávce dostal ke střele Barták,brankář míč vyrazil pouze před sebe a dobíhající Evteev otevřel skóre zápasu.(1:0) I po vstřelené brance jsme zůstali aktivní a pokračovali v tlaku. Střelecké pokusy a zakončení z rohových kopů bohužel nacházely pouze dobře postaveného brankáře Dubče. Ve 25. minutě však ani on neměl nárok proti Jelínkově hlavičce z rohu a Stodůlky zvýšily na 2:0. Po tomto gólu jsme nabyli dojmu,že už je hotovo a nemůže se nic stát,ubrali jsme plyn a sami jsme vybídli soupeře ke zlepšení jeho výkonu, hra se vyrovnala a Dubeč měla čím dál častěji možnost kombinovat ve středu hřiště. Snaha hostů byla korunována na konci prvního poločasu, kdy útočník Dubče prokličkoval polovinu hřiště a snížil na rozdíl jediného gólu.(2:1) Vedení ještě mohl do poločasu zvýšit Barták, ale jeho dělovku bránkář hostů zázračně vyrazil. Na druhé straně Stodůlky přežily dvě velké šance Dubče po individuálních akcích šikovných záložníků, kteří využívali nedůrazu při našem bránění. Druhý poločas začaly Stodůlky opět v dobrém tempu a stejně jako v prvním poločase soupeře zatlačily. Po kombinaci ve středu hřiště se k míči dostal Markanovič a hezkou individuální akcí po levé straně zakončil gólem na 3:1. Scénář z prvního poločasu se bohužel opakoval i v tom ohledu, že po brance domácích vzrostla aktivita hostů, kteří se tlačili před jistě chytajícího Šalandu. Bohužel, po jednom z úniků po levé straně přišla přesná zpětná přihrávka na střílejícího útočníka hostů a ten snížil na 3:2. Posledních dvacet minut zápasu bylo hektických se šancemi na obou stranách, avšak vítězství jsme si již nenechali vzít.

Sestava: Šalanda-Varga,Hain,Jelínek,Thon-Fássa-Trifunovič(75.Laštovka),Markanovič,Barták,Vlček-Evteev(65.Hábl L.)

Branky: Evteev,Jelínek,Markanovič