FK Dukla Jižní Město z.s. 1 : 0 Muži B

V neděli 22.5. nás čekal další venkovní zápas. Tentokrát jsme se vydali na Opatov, kde hrají svá domácí utkání hráči Dukly Jižní Město B, kteří před zápasem drželi 5. místo v tabulce.
Zápas začali lépe domácí hráči. Nám naopak chvíli trvalo, než jsme se srovnali s povrchem starší umělé trávy a menšími rozměry hřiště. Navíc jsme hned v 10. minutě museli vynuceně střídat, jelikož Petr nemohl z důvodu zranění pokračovat v zápase. Tato, z naší strany slabší pasáž, trvala zhruba 30 minut. Bohužel ji soupeř dokázal využít ve svůj prospěch a vypracoval si několik nebezpečných situací, které musel likvidovat Vojta. Ve 25. minutě se pak po našem drobném zaváhání v obrané fázi hry po dlouhém nákopu za obranu dostal k míči domácí hráč Štěpán, který po průniku z pravé strany umístěnou střelou na vzdálenější tyč dostal domácí do vedení 1:0.
Obdržená branka nás nesrazila a zanedlouho jsme se začali dostávat do slibných šancí. Nejvýrazněji ohrožoval domácí navrátilec Růža, který jednou dokonce prostřelil brankáře soupeře a dokázal dostat míč za jeho záda, nicméně naši radost zmařil postranní sudí zdvihnutím praporku. A napodruhé, těsně před koncem poločasu, z ještě lepší pozice, kdy postupoval sám na branku, nedokázal protlačit míč do sítě, a tak stav utkání zůstal do konce poločasu nezměněn.
O pauze jsme provedli plánované střídání a do druhého poločasu jsme nastoupili výrazně lépe než do první půle. Hned v 50. minutě ovšem následovalo již 2. vynucené střídání v zápase. Ze hřiště musel odejít Jáchym. Hra se v druhém poločase přelévala ze strany na stranu. Domácí střelami z hranice vápna několikrát zahrozili po delších kombinacích. My jsme naopak hráli více přímočaře a dostávali jsme soupeře pod tlak napadáním rozehrávky, z čehož vznikla i naše největší šance v druhém poločase. Timmyho samostatný únik však zlikvidoval brankář soupeře.
Ke konci zápasu jsme s cílem zápas alespoň vyrovnat stáhli hru na 3 obránce, nicméně nepramenilo z toho více než několik závarů po našich centrech do vápna soupeře. Naopak, v posledních minutách se domácí dostali do protiútoku a postupovali směrem k naší brance v přečíslení 2 na 1, nicméně skvělým zákrokem jejich postup zastavil Adam. Ve zbývajícím čase se nám ale žádnou nebezpečnou situaci vytvořit nepodařilo, a tak pro nás utkání skončilo prohrou.

Sestava: Šalanda-Varga,Mlch(10.Piestanský),Jovič,Hain-Jelínek-Bašista,Markanovič,Petko,Thon(50.Trifunovič)-Růžička(46.Alshinbaev)