Tělovýchovná jednota Spoje Praha 5 : 2 Muži A

Na mistrovské utkání na Spojích jsme jeli s vědomím, že nás nečeká lehký soupeř. Skutečnost však byla mnohem horší, proti nám se postavil soupeř, který bude asi těžko hledat rovnocenného soupeře. Fotbalově a i rychlostně velmi dobře vybavené mužstvo. Dá se říci, že jsme sehráli vyrovnané utkání, ale individuální chyby při obsazování soupeře znamenaly pohromu pro naši branku.

Hned v první minutě měl šanci skórovat Tomáš, ale jeho střela z vápna šla vedle. Ve druhé minutě běžel Maty na brankáře domácích, ale ten jeho střelu vyrazil. Přišla minuta devátá a volný hráč v našem vápně a domácí vstřelili svoji první branku. V patnáctý minutě roh domácích, odražený míč, za vápnem neobsazeno a je to 2:0 pro domácí. Na druhé straně standartka, na míč vyskočil nejvýše Michal, ale jeho hlavička skončila těsně vedle. V 35. minutě prošel centr naším vápnem a neobsazený domácí hráč zvyšuje na 3:0. Do poločasu se již skóre nezměnilo.

O poločase vysvětlovali trenéři hráčům chyby, kterých se dopouštíme a jak se jim vyvarovat.

Druhý poločas byl vyrovnaný, akce se střídaly na obou stranách. Domácí útočníci byli velmi dobře rychlostně vybaveni a stačit jim v rychlosti byl pro nás velmi těžký úkol. Však také oba góly ve druhém poločase jsme obdrželi po rychlých protiútocích. Naše první branka padle po kombinaci, na jejímž konci byli Michal a Pepa. Druhá branka padla po střele Fandy zpoza velkého vápna.

Dostali jsme pět branek a vstřelili pouze dvě. Výsledek nevypadá dobře, ale hra až tak špatná nebyla. Pokuď hráči pochopí, že hráči soupeře se musí obsazovat, věřím, že se výsledek dostaví i v podobě bodového zisku.

Sestava: Machej David - Merta Vilém, Roubal Jan, Škrášek Filip, Marhoul Petr (70. minuta Barták František), Kocourek Matěj (46. minuta Šindelka Josef), Kratochvíl Lukáš, Teslík Adam, Ortmann Matyáš, Zyta Tomáš (65. minuta Alshinbaev Timur), Klouda Michal (80. minuta Zedník Filip)

Branky: 79. minuta Šindelka Josef    as. Klouda Michal

89. minuta Barták František   as. Merta Vilém