SK NUSLE z.s. 0 : 1 Muži B

Hned na samý úvod nového ročníku soutěže nám los přisoudil těžkého soupeře z Nuslí. Máme ještě v živé paměti, jak jsme s tímto týmem v posledních kolech minulé sezóny bojovali nadálku o druhou příčku v tabulce. Kromě úspěšného vstupu do nové sezóny jsme tedy chtěli i potvrdit, že jsme loňskou přetahovanou o druhé místo nevyhráli jen náhodou.

Zápas začal v rychlém tempu s množstvím běžeckých soubojů. Špatná kvalita terénu neumožňovala delší kombinaci a míč často nevypočitatelně odskakoval od nohy. I přesto se Stodůleckým podařilo pár rychlých kombinačních akcí v přechodu do útoku. Nejprve vyzkoušel pozornost brankáře domácích Jovič dalekonosnou střelou, při které se musel gólman rychle vracet a sotva ji vyrazil na rohový kop. O chvíli později se ve 13. minutě dostal po krásné přihrávce ze záložní řady Růžička do úniku. Zkušeně se protáhl kolem obránce, obešel kličkou brankáře a zakončil do prázdné brány – 1:0! Lepší start jsme si nemohli přát. Za pět minut mohlo být však vyrovnáno, když se po centru ze strany ocitl před brankářem Lukášem Háblem osamocený útočník domácích, který však naštestí minul branku. Po zbytek poločasu se hrál nepříliš pohledný, ale fyzicky náročný fotbal bez výraznějších šancí. Branku soupeře ohrozili z dálky svými pokusy Piestanský a Jelínek, avšak neúspěšně.

Začátek druhého poločasu navázal ohledně obrazu hry na předchozí dějství a hra se odehrávala převážně ve středu hřiště. Naprostro zlomový okamžik pro do té doby férové utkání přišel v 60. minutě, kdy rozhodčí nařídil penaltu po nahraném pádu útočníka Nuslí. Pokutový kop výborně zneškodnil Lukáš Hábl a udržel vedení Stodůleckého Sokola. Frustrace Nuslí z neproměněné penalty a frustrace našeho týmu z jejího nařízení bohužel vedla k množství osobních soubojů a přerušování hry v následujících minutách. V této vyhrocené situaci rozhodčí začal posuzovat jakýkoli kontakt hráčů jako faul, a to převážně v neprospěch našeho týmu, což vedlo k zhruba 15 trestným kopům v okolí našeho velkého pokutového území v posledních 20 minutách zápasu. Hra byla tak redukována na odvracení centrů ze standardních situací. Štestí stálo v těchto minutách při Stodůlkách hned dvakrát. Poprvé, když hlavičkující hráč Nuslí trefil břevno naší brány a podruhé, když brankář Hábl L. zachytil míč na brankové čáře a následně s obránci Stodůlek ustáli nápor tlačících se domácích. V samém závěru mohl Šimek zvýšil vedení, avšak jeho únik obraně Nuslí gólem neskončil.

Ačkoli po závěrečném hvizdu převládalo znepokojení z průběhu hry v poslední fázi zápasu, je třeba být spokojený se ziskem cenných tří bodů a ocenit nasazení všech hráčů.

Sestava: Hábl L.- Laštovka,Mlch,Jovič,Hain-Jelínek-Vlček(62.Varga),Barták,Markanović,Piestanský-Růžička(75.Šimek)

Branky: Růžička