Muži B 2 : 1 Tělovýchovná jednota Kyje Praha 14

První domácí zápas nové sezóny jsme sehráli v parném sobotním odpoledni proti dosud neznámému soupeři z Kyjí. Celek Kyjí v prvním kole hladce prohrál v Malešicích, ale rozhodně nebylo radno jej podcenit, což potvrdil i průběh utkání.
Úvodní minuty zápasu vyvolaly dojem, že se oba týmy na hřišti vzájemně budou oťukávat a do útočných akcí se jen tak nepoženou. Toto zdání však vydrželo pouze do 7. minuty, kdy se Stodůlečtí prohnali podél pravé čáry do rychlého protiútoku. Tento průnik byl výborně doplněn náběhem ze středu hřiště, kam směřovala přesná přihrávka. Nabíhající Vlček pohybem odskočil od obránce a naservírovanou přihrávku využil, čímž zajistil vedení 1:0. Po tomto gólu pokračovala snaha Stodůlek o další podobné akce, avšak z jejich kopaček se postupně vytrácela přesnost a soupeři z Kyjí začínali přebírat iniciativu. V 18. minutě ještě skvěle načasovaným skluzem stoper Jovič překazil útočníkovi hostů gólovou šanci. Bohužel, o pár minut později již Kyje stav vyrovnaly po krásné dalekonosné střele Shandry, který dostal na středu hřiště přílis prostoru. Zbytek poločasu se odehrál ve znamení urputného, ale neefektivního snažení našeho týmu, kterému se přes velkou snahu nedařilo napadání ani rozvíjení kombinace.
Přestávku jsme využili k domluvě o změně taktiky, což se hned od začátku druhého poločasu pozitivně projevilo. Útoky soupeře se nám dařilo zastavovat daleko od naší brány a s postupujícím časem narůstala naše herní i fyzická převaha. V 60. minutě byl blízko gólu Růžička, ale jeho pokus nebyl úspěšný. Zasloužené vedení Stodůlkám přinesla až 69. minuta, ve které Blahoňovkého centr do velkého vápna Růžička v souboji odrazil k Hainovi. Domácí obránce obhodil míč kolem svého strážce a pohotově prostřelil vybíhajícího brankáře. Na Stodůleckém hřišti zavládla po vstřelené brance velká radost a vítezný chorál ,,Slunce, láska a rokenrol'' se nesl vzduchem. I po vedoucím gólu zůstali Stodůlečtí aktivní a nepustili soupeře z Kyjí do závěrečného tlaku. Ovšem hostující celek nic nevzdával a v 92. minutě si ještě vytvořil obrovskou příležitost, když ke střele z dálky natáhl osamocený záložník Kyjí. V tuto chvíli však brankář Šalanda vytáhl nejkrásnější zákrok zápasu a umísťenou střelu zlikvidoval.
Po týmovém výkonu jsme slavili druhé vítězství a 100% bilanci v sezóně. Ačkoli naše výkony ještě nedosahují našich představ, daří se nám sbírat důležité body a rozhodovat vyrovnaná utkání v náš prospěch.

Sestava: Šalanda-Laštovka,Mlch,Jovič,Hain-Fassinger-Vlček(63.Blahoňovský),Markanovič(79.Svoboda),Barták,Piestanský(63.Marhoul)-Růžička

Branky:Vlček,Hain