AFK Slavoj Podolí Praha, z.s. 0 : 5 Muži A

Na mistrovský zápas do Podolí jsme odjeli pouze se dvanácti hráči. Marodka se rozrostla a k tomu dvě další absence. Naštěstí jsme mohli použít pět dorostenců.

Z počátku zápasu domácí mužstvo hýřilo aktivitou a snažilo se jít do vedení. My jsme jejich počáteční tlak přežili a postupně jsme přebírali aktivitu. Gól bohužel nepřicházel. Jednou jsme nastřelili břevno, potom jsme neprotlačili míč do sítě a domácí dvakrát vykopávali z prázdné branky, dvakrát jsme šli sami na domácího brankáře a stále nic. V poslední minutě prvního poločasu jsme měli opět samostatný nájezd na branku domácích, ale byl z toho pouze roh, který rozehrál Maty a Michal konečně protrhl zápasovou smůlu a my šli do vedení 1:0.

Poločas byl ve znamení drobné kritiky našich hráčů, byli nabádáni, aby se neschovávali, chtěli být aktivní a nabízeli se.

Do druhého poločasu nastoupili domácí jako pokropeni živou vodou a dělali vše proto, aby otočili skóre. Naše obranná fáze však pracovala velmi pozorně a domácí jsme do vyložených šancí nepouštěli. Postupně jsme hru vyrovnali a chtěli jsme to být my, kdo chtěl pojistit vedení. V 70. minutě jsme se dočkali. Pepa převzal přihrávku od Martina a v nájezdu na brankáře již nezaváhal a my jsme navýšili naše vedení na 2:0. Ani po této brance domácí nepolevovali a stále se snažili o vstřelení kontaktního gólu. Největší šanci měli domácí z trestného kopu, těsně za vápnem, ale Machy skvěle zneškodnil. V samotné koncovce jsme se již prosazovali pouze my. Sedm minut před koncem dal Maty na 3:0. Čtyři minuty před koncem se dočkal své první mistrovské branky Martin a minutu před koncem uzavřel celkové skóre Michal. Vítězství 5:0 a do Stodůlek vezeme tři body. Super. Napravili jsme výpadek z minulého týdne.

Sestava: Machej David - Merta Vilém, Petko Dominik, Duchoň Tomáš, Alshinbaev Timur, Ortmann Matyáš, Teslík Adam, Šindelka Josef, Kocourek Matěj (59. minuta Svoboda Martin), Hřebejk Martin, Klouda Michal

Náhradní brankář: Hábl Lukáš

Žlutá karta: Kocourek Matěj

Branky:

45. minuta   Klouda Michal    as. Ortmann Matyáš

71. minuta   Šindelka Josef   as. Svoboda Martin

84. minuta   Ortmann Matyáš   as. Klouda Michal

87. minuta   Hřebejk Martin   as. Klouda Michal

89. minuta   Klouda Michal   as. Šindelka Josef