Muži B 5 : 2 Tělovýchovná jednota SOKOL BENICE

Ve 4. kole na hřiště Stodůleckého Sokola zavítali soupeři z Benic. Dosavadní postavení v tabulce favorizovalo náš celek, avšak nebylo možné hostující tým nijak podcenit. Domácí hráči vstoupili do utkání aktivně a od začátku si vytvářeli slibné příležitosti, které však v první desetiminutovce končili před pokutovým územím. Benice se omezily na dlouhé nákopy z obrany, které byly však zachytávány obranou Stodůlek, a tak tlak domácích pomalu narůstal. Zaslouženou vedoucí branku domácích vstřelil v 19. minutě probuzený střelec posledních kol Hain, když se ve skrumáži po rohovém kopu nejrychleji zorientoval a propálil vše, co mu stálo v cestě. Ukončení čekání na gól přineslo Stodůlkám viditelné uvolnění, které se projevilo zvýšenou aktivitou a přesnými pohlednými přihrávkami. Ve 30. minutě se ve velké šanci ocitl Vlček, ale jeho moment přišel až o chvíli později v 34. minutě. Po kombinaci na hranici velkého vápna se prodral dovnitř a přesně zakončil – 2:0! Ihned po rozehrávce se s velkou chutí pustil do pressingu Růžička, získal míč a chladnokrevně zvýšil na 3:0. Ačkoli hra i výsledek v tuto chvíli vypadaly jednoznačně, Benice nesložily zbraně a ještě ve 45. minutě po rohu byly blízko gólu, ale dobře postavený Fassinger míč vykopl těsně před brankovou čárou.

Bohužel, začátek druhého poločasu patřil hostujícím. Náš soupeř změnil rozestavení a začal lépe bránit do té doby časté průniky Stodůleckých podél postranních čar. Ve 49. minutě se záložník Benic dostal k míči před naším velkým vápnem a tvrdě vystřelil. Brankář Lukáš Hábl střelu hezkým zákrokem vyrazil, avšak nejrychleji dobíhající Nykl míč do naší brány dorazil, čímž snížil na rozdíl dvou gólů. Hostující ucítili šanci a začali se vice tlačit do útoku. Na tento vývoj zareagovali Stodůlky nejlepším možným způsobem – gólem na 4:1, který vstřelil Šimek po průnikové přihrávce za obranu. Ani tato branka soupeře nezlomila a jeho snaha o korigování skóre neustávala. Benice si svou aktivitou vysloužily v 71. minutě gól, který vstřelil Michálek poté, co vystihl rozehrávku domácího týmu a dostal se do samostatného úniku. Na vice již neměly Benice sílu a posledních deset minut zápasu byl míč převážně na kopačkách Stodůleckých. Z poslední akce zápasu ještě vzešel gól na 5:2, který vstřelil Laštovka, který nevypustil náročný útočný náběh přes polovinu délky hřiště a přes obránce hostů zužitkoval přihrávku ze středu hřiště.

K dobrému pocitu z vítězství nad houževnatým soupeřem přispěl i výkon pana rozhodčího, který měl utkání plně pod kontrolou a přesně vyhodnocoval průběh hry.

Sestava: Hábl Lukáš - Laštovka,Mlch,Jovič,Hain-Blahoňovský,Petko(69.Jelínek),Fassinger,Vlček(64.Varga)-Šimek(56.Švestka V.),Růžička

Branky: Hain,Vlček,Růžička,Šimek,Laštovka