Tělovýchovná jednota PRAGA 1 : 1 Muži B

V 5. kole soutěže nás čekal výjezd na hřiště TJ Praga. Bohužel i tento týden obdržel trenér Hábl spoustu omluvenek, včetně té od našeho prozatímního nejlepšího střelce Haina. Na lavičce tak byl připraven naskočit do zápasu pouze náhradní brankář Lukáš Hábl a kdyby bylo nejhůř tak i trenér. I přesto, že máme od začátku soutěže neustále problémy se sestavou, kterou lepíme jak se dá, vstupovali jsme do zápasu bez prohry a ze 3. místa tabulky.

Zápas jsme začaly aktivně, hra probíhala převážně na polovině domácích, což vyústilo v několik standardních situací. jednu z nich se nám podařilo využít, když Jelínek zahrával náš druhý roh. Centr směřoval přímo do branky a po nejistém počínání brankáře skončil za brankovou čarou,kde ho ještě tečoval domácí hráč.(v zápise vlastní gól) Po tomto zásahu z 8. minuty jsme příliš nepolevili, jak bývá po vstřelení branky naším zvykem, ale i přes to se hra více vyrovnala. My jsme často využívali útočné duo Růžička - Evteev, kteří zatápěli obraně soupeře. Nejvýrazněji zahrozil Růžička, když z otočky umístil skákající míč těsně vedle branky. Soupeř naopak zaměstnával naší obranu po stranách. A to hlavně z levého křídla,kde operoval hráč s číslem 17 Dupal. Ten se po jedné z nepřehledných situací dostal k odraženému míči a ocitl se ve vápně na chvíli sám, ale Šalanda mu díky včasnému vyběhnutí a výborným zákrokem nedovolil skórovat. Do šaten jsme tedy odcházeli s nejtěsnějším možným vedením.

Ze začátku druhého poločasu se nám nedařilo udržet míč. Toho soupeř využil a z jeho herní převahy vyplynulo několik nebezpečných situací. Bohužel po jednom z rohů se soupeři povedlo srovnat stav, když se v 62. minutě po sporné situaci zavánějící faulem a ještě ofsajdem dostal k dorážce v našem vápně Benda a jeho pokus propadl až do sítě. Po vstřelení branky hráči Pragy pokračovali v aktivní hře, nicméně velké šance jsme si tvořili my. Nejprve se po pěkné akci z levé strany dostal do zakončení z dobré pozice Vlček, posléze ještě postupoval sám na brankáře Růžička. Ani jednu z těchto šancí jsme nicméně nedokázali využít. Ke konci zápasu na složitém terénu přišla řada přerušení, zapříčiněná zraněními a fauly, což hru značně rozkouskovalo. Před posledním hvizdem rozhodčího se soupeři ještě podařilo dostat nás pod tlak dlouhými nákopy, nicméně další branka už nepadla. Zápas tak skončil remízou 1:1 a my držíme i na dále neporazitelnost.

Sestava: Šalanda-Laštovka,Marhoul,Jovič,Svoboda-Blahoňovský(81.Hábl L.),Markanovič,Jelínek,Vlček-Rúžička,Evteev

Branka: Jelínek