AFK SLAVIA MALEŠICE 5 : 2 Muži B

V sobotu od 16:00 nás v osmém zápase sezóny čekalo mužstvo Malešic, které opanuje přední příčky tabulky. Od minulé sezóny výrazně pozměnili složení týmu – jejich největší posilou je Vyhnal, který nastupoval i v české nejvyšší lize.

Do utkání jsme proto vstupovali s vědomím, že nás nečeká nic jednoduchého. To se potvrdilo již ve třetí minutě. Po jednoduché kombinaci nám vstřelil gól Bizhev. Na tuto branku jsme však stihli bleskově reagovat. Fassinger rozehrál ve čtvrté minutě roh, který s přehledem uklidil za záda brankáře Růžička.
Stejně jako ve středu v zápase proti soupeři z Měcholup, doprovázel utkání déšť, což se projevovalo nepřesnostmi na obou stranách. Bohužel pro nás, v této situaci se lépe orientoval domácí tým a my jsme v novém rozestavení nebyli schopni adekvátně reagovat. Soupeř tak měl, až na výjimky, mírnou převahu až do konce prvního poločasu. K tomu se ještě přidaly i individuální chyby z naší strany, a tak jsme v poločase odcházeli do šaten po trefě Vyhnala další brance Bizheva s dvougólovým mankem.

O poločase jsme přeskupili řady. Trenéři po dohodě s kabinou naordinovali naše tradiční rozestavení 4-5-1. Také o poločase musel střídat zraněný Evteev. Na jeho místo naskočil Kocourek. Změna rozestavení nám prospěla. Soupeře jsme dostali pod tlak hlavně hrou přes pravou stranu. Dařilo se nám dostávat skrz soupeřovu obranu. Z jedné takové situace vzešla i naše největší šance druhého poločasu, kdy Kocourek našel před prázdnou bránou Růžičku. Toho včas zradilo obutí a poslal míč vedle branky. Ačkoli v druhém poločase naše hra výrazně ožila, soupeři jsme po další laciné chybě darovali brejk, ze kterého v šedesáté minutě zvýšil svým druhým gólem Vyhnal na 4:1.

I přes obdrženou branku jsme dále pokračovali v aktivní hře. Hráči Malešic se uchýlili ke hře na brejky a vypadalo to, že jim dochází dech. V 81. minutě toho využil Jović, opět po rohovém kopu. K úplnému konci zápasu naši trenéři ještě jednou změnili rozestavení, když se na hřiště dostal Hábl nejmladší, který vystřídal Marhoula. To nám ovšem k vstřelení další branky už nepomohlo. Z poslední akce utkání ještě dokončil hat-trick Vyhnal, čímž uzavřel výsledek zápasu na 5:2 pro domácí.

Sestava: Šalanda-Mlch,Jovič,Marhoul(81.Hábl L.)-Fassinger-Varga,Markanovič,Thon,Laštovka-Růžička,Evteev(46.Kocourek)

Branky:Růžička,Jovič