Mistrovské utkání

« ZPĚT

Tělocvičná jednota Sokol Troja 1 : 3 Muži A

Na mistrovské utkání jsme v sobotu ráno odjížděli do Troje, k sehrání mistrovského zápasu s domácí Trojou. Jeli jsme pouze ve dvanácti lidech, hráči jsou zranění a dorostencům byl start za áčko zakázán. Hráli v odpoledních hodinách také zápas. Po ostudném výkonu z minulého týdne jsme si chtěli reputaci napravit, ale věděli jsme, že nás čeká velice těžký zápas. Mužstvo domácích bylo v tabulce o bod před námi a na podzim jsme s nimi doma prohráli.

Hned od prvních minut jsme byli lepším týmem, který domácí mužstvo skoro k ničemu nepustil. Naší převahu jsme zúročili v šestnácté minutě, když Adam přistrčil Davidovi a ten technickou střelou z velkého vápna nedal domácímu brankáři šanci. Vedeme! Bohužel o pět minut později nám byl vyloučen Tomáš.  Nechal se vyprovokovat domácím útočníkem, který mu nejdříve zakopl míč, potom se ohnal rukou po Tomášovi, ten se ohnal také a zasáhl jeho obličej. Ten se skácel a dělal mrtvýho. I v deseti jsme domácí mužstvo do žádné šance nepustili a s přehledem hráli na polovině hřiště. Těsně před přestávkou Adam nahrál Růžovi a ten dal na 2:0 pro nás. Poločas.

O přestávce jsme si řekli co a jak hrát, abychom Troju do ničeho nepustili.

Druhý poločas se víceméně hrál před našim velkým vápnem. Do vápna se domácí dostali pouze po rohových kopech. My jsme měli několik možností náskok navýšit. Rychlými protiútoky jsme narušovali poklid v domácí obraně. Šancí jsme měli hodně, ale žádnou jsme neproměnili. Když nedáš přijde chyba. Přišla na naší straně Špatná nahrávka do vápna, faul a penalta. Domácí hráč ji proměnil a snížil stav na 2:1. Nyní bylo potřeba klid a nepropadnout panice. Naštěstí nic z toho se nestalo a my jsme domácí hráče do ničeho nepustili. Nejkrásnější moment přišel na konci zápasu. Maty nahrál Adamovi, který viděl domácího brankáře na velkém vápně z střelou z vlastní poloviny vstřelil poslední branku utkání.

Vyhráli jsme 3:1  a naprosto zaslouženě jsme odvezli do Stodůlek tři body. Byli jsme lepší a napravili dojem z minulého nepovedeného utkání. Hráči končili zápas vycucaný do mrtě. Nechali na hřišti opravdu všechno. Tak jak jsem psal v minulém zápase, že tým není zač pochválit, tak nyní smekáme klobouk za vše co v zápase předvedli. Dnes děkujeme.

Sestava: Machej David - Petko Dominik, Kratochvíl Lukáš, Roubal Jan, Zyta Tomáš, Ortmann Matyáš, Barták \František, Teslík Adam, Světlík David (90. minuta Hábl Lukáš), Klouda Michal, Růžička Jiří

Branky:

16. minuta   Světlík David   as. Teslík Adam

45. minuta   Růžička Jiří   as. Teslík Adam

90. minuta   Teslík Adam   as. Ortmann Matyáš

Žlutá karta: Teslík Adam

Červená karta: Zyta Tomáš