Tělovýchovná jednota Kyje Praha 14 2 : 2 Muži B

Po předchozím domácím vítězství jsme chtěli získat 3 body i na hřišti v Kyjích, které se nacházely na konci tabulky. Na podzim jsme je dokázali porazit, ale až po tuhém boji.

V úvodu utkání jsme byli aktivnejší na míči, ale veškeré naše snažení končilo na nepřesné nebo zbrklé nahrávce. Z tohoto důvodu jsme se do pořádného zakončení nedokázali prosadit. Domácí hráči se osmělili a začali pomalu ohrožovat naší branku, především z pravé strany, ze které předvedli dvě akce. Jedna z nich skončila i brankou, ale nebyla uznána pro ofsajd. Naše trápení v útočné fázi pokračovalo a za zmínku stojí pouze centr Šimka na hlavu Růžičky, který hlavičkoval v těžké pozici mimo branku. Vysvobodila nás až vlastní branka do šatny, kdy z pravé strany potáhl míč Suchánek a jeho přízemní centr si do vlastní branky srazil obránce Stejskal. Ve 44. minutě jsme šli do vedení 1:0.

Druhý poločas nabídl z naší strany podobnou bídu jako v první půli. Soupeře jsme do žádných šancí nepouštěli a hra se odehrávala převážně od vápna k vápnu bez větších šancí. V 70. minutě jsme předvedli první hezkou akci v zápase. Svoboda potáhl míč z pravé strany, vybídl nahrávkou do běhu střídajícího Kocourka, který přesným centrem našel Fassingera, pro kterého již nebylo těžké trefit prázdnou branku. Ujali jsme se vedení 2:0 a už jsme věřili, že soubojové utkání zvládneme. Rozhodnout utkání mohl střídající Blahońovský, který nedokázal zužitkovat křižný balón od Šimka a tváří tvář golmánovi umístil svojí střelu vedle. Jak říká fotbalové pravidlo "nedáš, dostaneš", tak se i potvrdilo. Nejdříve oslabil náš tým po druhé žluté kartě Markanovič a v 80. minutě po rohu z dorážky snížil na 2:1 kapitán Kyjí Drahota. Najednou jsme přestali hrát, soupeř zjednodušil hru nákopy a v 91. minutě měl velkou příležitost vyrovnat z přímého kopu z hranice velkého vápna. Gólman Hábl Lukáš jeho prudkou střelu vyrazil na roh. Bohužel z tohoto rohu jsme inkasovali po skrumáži vyrovnávací branku v 93. minutě. Soupeř využil svoje šance z rohů a dokázal vydřít bod.

Musíme si přiznat, že to nebyl náš zápas, nedařilo se nám kombinovat a dostávat se pořádně do šancí. V 10 hráčích se nám pak nepodařilo udržet vedení 2:0 a vezeme z Kyjí pouze bod.

Sestava: Hábl L.-Svoboda,Švestka,Mlch,Šimek-Jelínek-Suchánek(72.Blahoňovský),Markanovič,Fassinger,Mervart(46.Kocourek)-Růžička

Branky: 1x vlastní,1x Fassinger