Mistrovské utkání

« ZPĚT

Tělovýchovná jednota SOKOL BENICE 1 : 2 Muži B

V pátek 7.4. nás čekal výjezd do Uhříněvsi, kde jsme se utkali se soupeřem z Benic.

Utkání jsme začali aktivně, hra po zemi nám přinášela územní převahu, nicméně žádnou brankovou příležitost se nám v této části zápasu vytvořit nepodařilo. Naopak, soupeř z toho těžil, jelikož hrál velice jednoduše a posílal dalekonosné nákopy na svoje útočníky. Ačkoli naše obrana tyto dlouhé míče většinou jistě likviduje, vzhledem k enormnímu množství dlouhých pasů soupeře nešlo zlikvidovat úplně všechny se 100% jistotou. Tímto způsobem se soupeř dostal do několika slibných šancí. Jednu zneškodnil náš skvěle chytající brankář Šalanda, jednu soupeř zahodil nepřesnou střelou, a jediný pokus, kterým se soupeři podařilo rozvlnit naší síť, padl z offsidové pozice, kterou rozhodčí správně identifikovali.

Do konce prvního poločasu se do šance dostal po skvělé kombinaci po levé straně hřiště Jelínek, nicméně k úspěšnému zakončení chybělo více klidu. Jeho střela skončila daleko mimo branku soupeře. Za zmínku ještě stojí průnik Kocourka do vápna soupeře, při kterém podstoupil několik soubojů s obránci i brankářem. Rozhodčí nejdříve jeden ze soubojů označil jako faul soupeře a nařídil pokutový kop, ten posléze po poradě s pomezním a velkému tlaku domácích odvolal.

Do druhého poločasu jsme vstoupili opět velice aktivně a soupeře jsme ještě více zatlačili. Odměna přišla v 56.minutě. Série precizních přihrávek po naší pravé straně vedla k centru do vápna, kde  Vlček hlavou nejprve usměrnil míč do tyče a po následném závaru v malém vápně se prosadil Laštovka a dostal nás do vedení. 0:1  Po vstřelení první branky v utkání jsme dále nepolevovali v aktivní hře, což přineslo kýžené ovoce v 69. minutě. Po skvělé průnikové přihrávce unikl hostující obraně Kocourek. Únik skončil až ve vápně jasným faulem soupeře. K penaltě se postavil kapitán Jelínek a nekompromisně uklidil míč pod břevno čímž zvýšil náš náskok.0:2

Do konce zápasu soupeř stupňoval snahy o vyrovnání. Jeden z ojedinělých úniků opět bravurně zlikvidoval Šalanda. Nejvýraznějším okamžikem posledních minut bylo vyloučení domácího hráče po druhé žluté kartě. Nedlouho poté se po další skrumáži v malém vápně soupeře ocitl Kocourek před prázdnou brankou, nicméně přistrčení soupeřem na hranici faulu mu znemožnilo přesné zakončení a míč poslal hlavou pouze do břevna.

Domácí stupňovali tlak na rozhodčího a jejich hra obsahovala stále více nemístných slovních útoků nebo naprosto zbytečných zákroků na naše hráče, a to i v přerušené hře. Tento styl hry pomohl hráčům Benic ke vstřelení branky, kdy v 88. minutě po nešťastné teči jednoho z našich obránců dostali míč do naší brány. 1:2 Ve zbývajících minutách se nám podařilo zlikvidovat všechny závary po "vymyšlených" standardních situacích soupeře a tak vezeme domů do Stodůlek zasloužené 3 body.

Sestava: Šalanda-Markanovič,Švestka,Jovič,Laštovka-Fassinger-Suchánek(46.Svoboda),Petko(77.Varga),Jelínek,Vlček-Kocourek(87.Hábl L.)

Branky: Laštovka,Jelínek