Muži B 5 : 0 TJ Sokol Cholupice

V sobotu 20.5. nás čekal poslední zápas na domácí půdě. Cholupice prozatím opanují poslední místa tabulky a náš tým měl co napravovat po nepovedeném zápase z minulého týdne, kde četné vynucené absence vyústily ve velmi nepěkný výsledek.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a na rozdíl od většiny zápasů se nám dařilo dostávat se do velkých brankových příležitostí. První z nich měl ve 12. minutě Růžička, jehož pokus zlikvidoval brankář soupeře. Z této situace vznikl rohový kop. Fassinger poslal balón z rohu do nebezpečného prostoru na zadní tyč, kam se dostal Klouda a otevřel skóre utkání.

Zanedlouho přišla další dobrá akce z naší strany. Po vhazování na pravé straně se podařilo prostrčit míč na Jelínka, kterému soupeř zakončení tváří v tvář gólmanovi znemožnil až faulem ve vápně. Faulovaný Jelínek penaltu bohužel neproměnil. Nebyl to však důvod ke smutku, jelikož z následného rohu se po nedorozumění hostí při bránění opět prosadil Klouda.

Soupeř zahrozil v prvním poločase pouze několikrát. Největší příležitost měl hostující Michálek, kterému se povedlo realizovat rychlý výpad směrem k naší brance. Jeho střelu ovšem bravurně zlikvidoval Šalanda. O poločase jsme tak vedli o dvě branky.

Začátek druhé půle utkání se nám povedl. Ve 49. minutě Markanović vyslal do úniku Růžičku, který navýšil náš náskok. Ihned na to v 52. minutě vyústila akce na pravé straně hřiště v další branku. Po zasekávačce na hranici vápna, Svoboda uklidil míč k zadní tyči branky soupeře.

Hra se po této akci uklidnila, již bylo prakticky rozhodnuto. Do šancí jsme se převážně dostávali jen my, a to hlavně díky rychlým kontrům. Jednu ze vzniklých šancí měl opět po standardní situaci Klouda, kterému připravil míč k dokončení hattricku Jovič. Klouda šanci sice proměnil, bohužel ale po několikaminutovém zkoumání situace ze strany VAR došlo kvůli údajnému ofsajdu k odvolání vstřelené branky. Tato úsměvná situace nám nesebrala vítr z plachet. Rychlý útok po pravé straně zakončil tvrdou střelou na přední tyč Synek a uzavřel tím skóre utkání.

Poslední domácí zápas jsme tak i přes velké množství absencí zvládli velmi jistě a příští víkend zakončíme sezónu výjezdem do Dolních Měcholup.

Sestava: Šalanda-Svoboda,Jovič,Klouda,Laštovka-Fassinger(75.Hábl L.)-Synek,Jelínek,Markanovič,Zyta(83.Hábl T.)-Růžička

Branky: 2x Klouda,Růžička,Svoboda,Synek

Začátek 20. 5. 2023 17:00