Sportovní klub Dolní Měcholupy,o.s. 2 : 1 Muži B

V sobotu 27.5. nás čekal poslední soutěžní zápas v této sezóně. V několika posledních zápasech nás sužovaly četné vynucené absence. Bohužel ani tento zápas nebyl výjimkou, jelikož nám chybělo minimálně 5 hráčů základní sestavy. Za doplnění nejen v tomto zápase, ale i v celém průběhu sezóny, musíme poděkovat hlavně dorostencům, ale i některým hráčům A-týmu,kteří často neváhali odehrát dva zápasy za jeden den.

Vstup do utkání nám bohužel nevyšel. Po chybě při rozehrávce od vlastní branky jsme hned v 5. minutě prohrávali o jednu branku. Soupeř využíval domácího prostředí, se kterým jsme se chvíli srovnávali. Byl aktivnější a měl více ze hry. Kromě jedné nebezpečné střely, kterou Šalanda vytěsnil na břevno, jsme ale soupeře do další výraznější šance nepustili. Naopak jsme s postupem času více drželi míč a snažili se dostat do šance. Žádná větší ovšem nepřišla a skóre se do konce poločasu nezměnilo.

Do druhé části utkání jsme vstoupili mnohem lépe (možná i proto, že jsme hráli z kopce). Soupeře jsme přehrávali a hlavně jsme téměř eliminovali hrozby z krajů hřiště. V 60. minutě přišla odměna. Po rohu hlavičkoval do břevna Dušek a odražený míč doklepl do prázdné brány Markanović. Po srovnání skóre se vyrovnala i hra. Částečně i díky našim často zbytečným ztrátám. Jedna taková přišla i v 67. minutě na pravé straně hřiště. Soupeř toho bohužel využil a po rychlé akci do nezformované obrany dostal míč na unikajícího Mizenca, který se v zakončení nemýlil.

Do konce zápasu byl obraz hry velmi podobný, soupeř díky náskoku spoléhal na rychlé kontry a my jsme převážně drželi balón a snažili se o vstřelení branky. Nejblíže vyrovnání byli Petko, kterému jen malý kus chyběl k lepšímu zpracování a zakončení do prázdné branky, a střídající Varga, který se vynořil za obranou soupeře, ale jeho zakončení skončilo těsně vedle levé tyče.

Poslední zápas sezóny pro nás tedy skončil prohrou o jednu branku. Nicméně celý průběh soutěže se nedá hodnotit negativně. Konečné 5. místo, je vzhledem k množství zranění i odpočtu 6 bodů po odstoupení jednoho ze soupeřů, odpovídající umístění.

Sestava: Šalanda-Marhoul,Jovič,Markanović,Laštovka(87.Hábl T.)-Jelínek-Synek(82.Varga),Petko,Škrášek,Fassinger(73.Suchánek)-Dušek(82.Hábl L.)

Branka: Markanović

Místo konání Na Paloučku 233, 10900 Praha 10 - Dolní Měcholupy