Muži A 9 : 1 ABC Braník fotbal, z. s.

V prvním mistrovském utkání v nové sezoně jsme přivítali hosty z Braníku. Z tohoto zápasu jsme měli veliké obavy, jelikož zápasy v minulé sezoně jsme prohráli 4:1 a  9:2 a přípravné zápasy před sezonou taky nebyly dle našeho gusta. Příprava je příprava, ale nyní začínají mistrovské zápasy.

Mára kouzlil se sestavou a vypadalo to, že se trefil. Od prvních minut jsme se snažili být aktivní a jít do vedení. To se vyplatilo a po čtvrthodině jsme vstřelili první branku utkání. Fanda vyslal do úniku Pepu a ten nezaváhal. Vedeme 1:0. O deset minut později to bylo 2:0. Mladý Maty přistrčil Pepovi a ten z hranice velkého vápna dal přesně k tyči. O několik minut později byl Pepa blízko hatriku, ale jeho střela skončila na tyči. Ani Adamův průnik neskončil gólem a tak o deset minut později se nadechli hosté z Braníku a po rohovém kopu hlavou snížili na 2:1. My jsme naštěstí nepropadli panice a čtyři minuty před koncem prvního poločasu Michal hlavou uklidil Lukášův centr do sítě a my šli do přestávky s vedením 3:1.

O přestávce Mára ukázal drobné chyby, kterých jsme se dopouštěli a nabádal ke klidu a stejného způsobu hry, s tím, že nějaké branky ještě určitě přijdou.

Druhý poločas jsme zahájili aktivně a nechtěli jsme čekat s čím přijde soupeř. Nejprve Lukáš nastřelil břevno, poté nebyl Adamovi uznán gól a potom to přišlo. Maty starší uvolnil Lukáše a ten zvýšil na 4:1. Chvíli nato na Dominův aut naběhl Adam a konečně se prosadil. 5:1.  O pět minut později si Adam vybojoval míč a sám zakončil. 6:1. V osmdesáté minutě Michal dorazil přihrávku Tomáše a bylo to 7:1. Tři minuty před koncem byl ve vápně faulován Kocour a Lukáš nařízenou penaltu bezpečně proměnil. Na konečných 9:1 stanovil skóre Petr, když uklidil střelou k tyči míč po přihrávce od Tomáše.

Vstup do sezony se opravdu povedl. Hráči odevzdali to co umí. Soupeře předčili i po fyzické stránce a skleslého soupeře kluci dorazili a v posledních minutách, vstřelili ještě další branky a nečekali na závěrečný hvizd rozhodčího. Za předvedený výkon si hráči zaslouží poděkování.

Sestava: Šalanda Vojta - Zyta Tomáš, Klouda Michal, Roubal Jan (80. minuta Duchoň Tomáš), Petko Dominik (75. minuta Marhoul Petr), Teslík Adam, Malý Matyáš, Barták František, Kratochvíl Lukáš, Ortmann Matyáš, Šindelka Josef (64. minuta Kocourek Matěj)

Branky:

15. minuta   Šindelka Josef   as. Barták František

24. minuta   Šindelka Josef   as. Malý Matyáš

41. minuta   Klouda Michal   as. Kratochvíl Lukáš

59. minuta   Kratochvíl Lukáš   as. Ortmann Matyáš

68. minuta   Teslík Adam   as. Petko Dominik

73. minuta   Teslík Adam

80. minuta   Klouda Michal   as. Zyta Tomáš

87. minuta   Kratochvíl Lukáš

89. minuta   Marhoul Petr   as. Zyta Tomáš

Žlutá karta:   Ortmann Matyáš