Muži A 2 : 3 TJ Sokol Lipence, z.s.

V neděli odpoledne jsme na svém hřišti přivítali celek z Lipenců. Předzápasové postavení v tabulce nás pasovalo do role favorita, jelikož jsme se se 14 body vyhřívali na druhé příčce a hosté se s 5 body krčili u dna. Nutno ale podotknout, že měli hosté na úvod sezóny těžší los.

Na zápas jsme měli k dispozici témeř to nejsilnější možné složení, posílili nás i dorostenci, takže měl domácí stratég Mára po delší době ty příjemnější trenérské starosti, a to jak poskládat základní sestavu. Proběhly tam dokonce i nějaké osobní pohovory, což se na této úrovni vidí málokdy, ale je vidět, že se ze Stodůlek pomalu, ale jistě, stává velký klub.

Veškeré předpoklady tedy hovořily v náš prospěch, ale soupeř z Lipenců je již během úvodních minut rozmetal na malé kousky. Od začátku zápasu se nám totiž vyrovnal úplně ve všem - v kombinaci, v důrazu, v rychlosti, a ačkoliv byl jeho věkový průměr hráčů o 7 let vyšší než ten náš, vůbec to nebylo znát. Hosté chodili do rychlých kontrů a my jsme je horko těžko zachytávali. První trest přišel již v 15.minutě, kdy hostující Pavel Hašek umně zakroutil míč do brány z přímého volného kopu, Vojta v bráně byl bezmocný. My jsme se nadále snažili soupeře zatlačit, ale prostě to nebylo ono. Šancí jsme si určitě nevypracovali tolik, na kolik jsme zvyklí, a když už jsme se k zakončení dostali, měli jsme vychýlenou mušku. Ve 42.minutě nás soupeř potrestal podruhé, když výborně vyřešil přečíslení 2 na 1 a po druhém gólu Pavla Haška šel do dvoubrankového trháku.

V pauze jsme nabrali síly a řekli jsme si, že zápas rozhodně není ztracený, což se později potvrdilo. Těsně po startu 2.poločasu se po pěkné kombinaci na levé straně dostal k zakončení zpoza vápna Hřéba, jeho prudkou přízemní střelu k tyči hostující gólman pouze vyrazil a Kráťa už neměl problém zasunout míč do poloodkryté brány. Momentum bylo v tu chvíli na naší straně, ale větší šance bohužel nepřicházely. Soupeř pozorně bránil a sám vyrážel do nebezpečných protiútoků. V 62.minutě jsme se konečně dočkali vyrovnání. Pepa šel za dlouhým nakopnutým míčem jako buldok, odstavil si před vápnem obránce, cestou do vápna pak spolu svedli ještě asi další tři souboje, z nichž minimálně dva zaváněly penaltou, ale Pepa to ustál a levačkou zakroutil míč přesně k tyči - 2:2. V tu chvíli jen málokdo pochyboval o tom, že ten zápas zlomíme definitivně na naši stranu. Pár minut nato opět delší míč za obranu, tentokrát podstoupil souboj Hřéba, přesprintoval obránce, udělal krásnou kličku i gólmanovi, ale míč do prázdné brány bohužel nezasunul. Prakticky ihned z protiútoku dostal hostující Ondřej Holub pěkný pas za obranu, ustál souboj s Roubičem a zavěsil k levé tyči. Staré známé sportovní kliše "nedáš - dostaneš" tedy opět zaúřadovalo. Do konce zápasu už to byl z naší strany pouze platonický tlak bez větších šancí a tak utkání končí naší první prohrou v sezóně - 2:3.

Nikdo se na to určitě nevykašlal, odevzdali jsme maximum, ale dnes to zkrátka nebyl náš den. Objektivně vzato si tu výhru za 3 body soupeř zasloužil, i když minimálně na bod jsme dosáhnout mohli.

Sestava: Šalanda Vojtěch, Marhoul Petr (65.minuta Světlík David), Markanović Daniel (89.minuta Klouda Michal), Roubal Jan (71.minuta Barták František), Zyta Tomáš, Ortmann Matyáš, Malý Matyáš, Teslík Adam, Kratochvíl Lukáš, Hřebejk Martin

Připraven: Hábl Lukáš

Branky:

48.minuta Kratochvíl Lukáš

62.minuta Šindelka Josef