Mistrovské utkání

« ZPĚT

Tělovýchovná jednota PRAGA 1 : 2 Muži A

Na mistrovské utkání jsme zajížděli do Vysočan na Pragu, kde jsme si chtěli napravit reputaci po dvou prohrách na domácím hřišti.

Od začátku utkání jsme to byli my, kdo udával tón hry a diktoval tempo. S tlakem přicházely i šance, ale začala se projevovat slabost z předchozích zápasů a to je proměňování těchto šancí. Dočkali jsme se v sedmnácté minutě, kdy David přihrál Fandovi, který střelou z velkého vápna nečekaně zakončil (i když střílet na branku nechtěl). Vedeme 1:0 a je trochu klidu. I nadále jsme určovali dění na hřišti my, vytvářeli jsme si šance, ale góly nepřicházeli. Po půlhodině hry se David probil do vápna, s souboji o míč přistrčil Pepovi a ten se už nemýlil. 2:0 pro Stodůlky. Do konce poločasu jsme si vytvořili ještě nějaké příležitosti ke skórování, ale branku jsme již nedali. Domácí mužstvo si za první poločas šanci ke vstřelení branky nevytvořilo.

O poločase jsme se osvěžili a přijeli náhradníci ze zápasu béčka. Mára nabádal ke klidu, s tím, že nějaké branky ještě přijdou.

Druhý poločas byl mnohem více vyrovnanější, než poločas první. My jsme byli aktivnější, ale šance tak často nepřicházeli. Domácí mužstvo se mnohem více snažilo útočit, ale obrana včele s Michalem byla pevná a když už něco prošlo, tak v brance byl Vojta, který domácí hráče přiváděl do zoufalství. Šance, které jsme si vypracovali jsme neproměnili, zato domácí tým jednu šanci dvanáct minut před koncem proměnil a málem bylo drama. My jsme byli naštěstí v obraně pozorní a jednobrankové vedení jsme udrželi.

Vezeme do Stodůlek tři body, byli jsme mnohem lepším mužstvem, ale neproměňování šancí by se nám mohlo opět vymstít.

V neděli přivítáme na domácím hřišti mužstvo z Radotína.

Sestava: Šalanda Vojta - Marhoul Petr, Klouda Michal, Červený Daniel, Zyta Tomáš (90. minuta Hataš Jan), Kratochvíl Lukáš, Barták František, Světlík David, Ortmann Matyáš, Šindelka Josef (73. minuta Alshinbaev Timur), Teslík Adam

Náhradníci: Hábl Lukáš, Futo Daniel

Branky:

17. minuta   Barták František   as. Světlík David

29. minuta   Šindelka Josef   as. Světlík david

Žlutá karta: Červený Daniel, Zyta Tomáš