Muži B 3 : 2 Tělovýchovná jednota Kyje Praha 14

V sobotu 9.9. nás čekal druhý soutěžní zápas. Na domácím hřišti jsme přivítali rezervu z Kyjí. Po těsné prohře v prvním kole bylo co napravovat a možná i proto jsme vstoupili do zápasu vcelku aktivně. Ačkoli v držení míče nebyl mezi námi a soupeřem velký rozdíl, rychlé útočné výpady způsobovaly obraně soupeře velké problémy. Naše největší šance nastaly po centrech ze stran, kdy jsme se v soupeřově vápně několikrát dostali ke střelám, nicméně ty byly bohužel nepřesné nebo nedůrazné. Na první branku jsme tak čekali až do 21. minuty, kdy po centru Joviće ze standardní situace Červený před nepříliš jistě vyběhnuvším brankářem tečoval míč, který následně doputoval až za brankovou čáru.

Po první brance nadále pokračovala herní převaha Stodůlek. Soupeř se přes naší důslednou obranu nedostával do nebezpečných pozic. Naopak, naše zlepšené postavení při rozehrávce soupeře neslo ovoce. Ve 35. minutě pak po skvěle zahraném rohovém kopu Fassingera naskočil na centr Jović a hlavou nedal gólmanovi soupeře sebemenší šanci.

Před koncem prvního poločasu jsme museli vynuceně obměnit sestavu a ve střídání bylo nutné pokračovat i o poločase. Do druhé půle jsme tak nastoupili s třemi novými tvářemi. Bohužel naše hra tomu vůbec neodpovídala a soupeř z toho těžil. Po skvělém centru z pravé strany si našel míč mezi našimi stopery útočník soupeře Poborský a skvělým zakončením snížil náš náskok. Náš herní projev nebyl v této fázi zápasu vůbec dobrý, nicméně i přes to se nám soupeře podařilo nepustit do dalších výrazných šancí.

S přibývajícími minutami druhého poločasu i na soupeře doléhala únava, čemuž pomohlo i to, že lavička hostujícího týmu zela prázdnotou. Toho se nám podařilo využít v 81. minutě, kdy po úniku od poloviny hřiště obešel brankáře soupeře Synek a zakončoval do prázdné branky. Naše třetí vstřelená branka byla nakonec tou rozhodující, jelikož se soupeři ještě v 91. minutě povedlo skóre zápasu po nepřehledné situaci v našem vápně korigovat.

Domácí prostředí jsme před úctyhodnou diváckou kulisou uhájili a bereme první 3 body do tabulky.

Sestava: Hábl L,-Svoboda,Jovič,Rezek,Fassinger"C"-Švestka-Synek(83.Futo),Duchoň(46.Thon),Markanović,Červený(43.Suchánek)-Vlček(46.Bauer)

Připraveni: Laštovka,Jelínek,Růžička

Branky: Červený,Jovič,Synek