AFK Slavoj Podolí Praha, z.s. 1 : 5 Muži A

Na mistrovské utkání do Podolí jsme jeli s obavami, jelikož nám chybělo pět hráčů z kádru áčka a dorost hrál souběžně na Admiře a tak jsme museli sáhnout do kádru béčka.

První poločas nebyl z naší strany nic moc, skoro by se dalo říci že nic. Domácí tým byl běhavý a důrazný. Nás několikrát podržel v brance Vojta. My jsme byli nebezpečný hlavně po standartních situacích, kde se Michal vždy dokázal prosadit, ale branka z toho zatím nebyla. Jediný gól v prvním poločase vstřelil Lukáš z pokutového kopu, který byl odpískán po ruce domácího hráče. Pokutovému kopu přecházela individuální akce Davida, který proběhl s míčem z vlastní poloviny až do vápna Podolí, svými zasekávačkami položil obránce, který jeho střelu zblokoval, ale před dorážkou odrazil míč rukou a byla penalta, kterou Lukáš s přehledem proměnil. Michalovu hlavu opět vychytal domácí gólman a tak se šlo do poločasu s naším jedgólovým vedením.

O poločase bylo nutno nabrat nové síly, jelikož se hrálo ve třiceti stupňovém vedru. A tak hlavní slovo měla voda.

Úvod druhého poločasu byl úplně o něčem jiném. Naši hráči atakovali domácí borce hned po ztrátě balonu a tím jsme si vytvořili tlak, který jsme zužitkovali dvěma rychlými brankami. Nejprve Maty odražený míč poslal do šibenice a o dvě minuty později Adam sebral domácím míč a ze samostatného úniku nedal brankáři Podolí šanci. Pak již byla iniciativa hlavně na našich kopačkách. Udávali jsme tón hry a postupně vstřelili další dvě branky. Nejprve se prosadil Michal po Matyho rohovém kopu a pak Růža dorazil Adamovu střelu. Bohužel, Vojta čisté konto neudržel, když rozhodčí pustili dvoumetrový ofsajt..

Vezeme do Stodůlek tři body. Výkon, který v prvním poločase nestál za nic se ve druhém poločase zlepšil a vítězsví je naprosto zasloužené.

Sestava: Šalanda Vojta - Laštovička Filip, Markanovič Daniel, Klouda Michal, Světlík David, Ortmann Matyáš, Jelínek Marek (80. minuta Hábl Lukáš), Kratochvíl Lukáš, Petko Dominik, Teslík Adam, Růžička Jiří

36. minuta   Kratochvíl Lukáš

51. minuta   Ortmann Matyáš