Sportovní klub Střešovice 1911 1 : 5 Muži A

Na zápas do Střešovic jsme odjížděli s lehkými obavami, jelikož domácí tým se v dosavadním průběhu soutěže prezentoval výbornými výsledky a držel se blízko čela tabulky. Dalším nepříjemným faktorem byla naše horší personální situace, jelikož starší dorost hrál svůj zápas ve stejný čas, do toho přišlo pár omluvenek, takže jsme museli sáhnout i do našeho C týmu, který hrál svůj zápas od 13:00. V základní sestavě se tedy objevily hned čtyři hráči, kteří měli o víkendu již jeden zápas v nohách.

Ihned po startu zápasu to ale nebylo na našem týmu vůbec znát a od začátku jsme soupeře přehrávali kombinací i důrazem. Hned ve 3.minutě jsme spustili nepříjemný presink na hostujícího brankáře, ten chyboval v rozehrávce a Kráťa poslal míč z první do odkryté brány. Minutu poté se po dalším nedorozumění v hostující obraně dostal do samostatného úniku Adam a nekompromisně zavěsil k pravé tyči - vedeme 0:2. I nadále jsme dobře kombinovali a vypracovali si několik dalších příležitostí, které bohužel gólem neskončily. Soupeři jsme toho dopředu moc nedovolili. Ve 38.minutě jsme hezky zakombinovali na pravé straně, Zyťák pak poslal milimetrovým pasem za obranu do úniku Matyho a ten z boku prostřelil vyběhnuvšího gólmana. Poločas snů jsme si bohužel pokazili v závěru, když se po ztrátě na půlce hřiště dostali domácí do brejku, přišla zpětná přihrávka někam na penaltu, kde se zakončující hráč dostal do kontaktu s Danem, podjeli mu při zakončení nohy a rozhodčí bohužel zapískal penaltu. Tu domácí Samuel Štric proměnil, ale nutno říct, že s velkou dávkou štěstí, protože Vojta trefil stranu, trefil i míč, ale ne dostatečně tvrdě, aby ho vychýlil mimo svou svatyni. Ve 41.minutě to tedy bylo 1:3. Do konce poločasu se domácí prezentovali ještě jedním solidním zakončením zpoza vápna, ale Vojta střelu vytáhl skvělým zákrokem na roh.

O poločasové pauze neměl stodůlecký lodivod Mára našim hráčům téměř co vytknout, protože jsme hráli opravdu tak, jak nám před zápasem naordinoval. Určitě si ale nikdo nemyslel, že je rozhodnuto, což se v zápětí potvrdilo.

Domácí se startem 2.poločasu hned 3x vystřídali a i s ohledem na zátěž, kterou již měli někteří v nohách, se to nějak projevit muselo. Úvodních 20 minut měli Střešovice více času míč na svých kopačkách, ale kromě jedné dalekonosné rány, která skončila na tyči Vojtovy brány, jsme domácí do většího tlaku nepouštěli. Kombinace z naší strany už nebyla tak precizní jako v 1.poločase, ale i tak jsme si nějaké 2-3 šance vypracovali. Zvlášť Adamova hlavička po skvělém centru Matyho měla gólové parametry, ale domácí brankář se zaskvěl a vytáhl ji na roh. V 75.minutě sebral odražený míč za vápnem Kráťa a z nějakých 20 metrů natáhl ke střele, která mířila do pravého horního rohu, gólman si na ni lehce sáhl, ale vytěsnit mimo bránu ji nedokázal. Gól na 1:4 nás uklidnil a do konce zápasu už jsme hru měli opět pod kontrolou. V 83.minutě kopal Maty roh, míč se na hranici malého vápna dostal k Michalovi, který si ho pomalu chystal na střelu, ale Růžovi se zdálo, že to trvá moc dlouho, a tak radši zakončil sám přesně k pravé tyči. Bylo to od něj určitě správné rozhodnutí, protože byl ve výhodnější pozici než Michal.

Vzhledem k okolnostem bychom před zápasem brali jakékoliv body, ale výhru 1:5 určitě čekal málokdo. Nutno říct, že s ohledem na průběh zápasu je to skóre naprosto zasloužené. Děkujeme všem klukům, kteří na zápas přijeli. Dušoun se Šimim dorazili bezprostředně po dohrání zápasu C týmu a oba podali bezchybný výkon. V neděli 1.10. nás doma čeká favorit soutěže a prozatimní lídr Mezinárodní Svaz Mládeže. Suverénní výhra ve Střešovicích je tou nejlepší pozvánkou na tento zápas a my srdečně zveme všechny fanoušky kvalitní kopané.

Sestava: Šalanda Vojtěch, Zyta Tomáš, Klouda Michal, Roubal Jan, Šimek Pavel (90.minuta Synek Michal), Ortmann Matyáš, Markanović Daniel, Kratochvíl Lukáš, Dušek David (85.minuta Futo Daniel), Teslík Adam, Růžička Jiří (85.minuta Hábl Lukáš)

Branky:

3.minuta Kratochvíl Lukáš

4.minuta Teslík Adam

38.minuta Ortmann Matyáš (as. Zyta Tomáš)

75.minuta Kratochvíl Lukáš

83.minuta Růžička Jiří (as. Klouda Michal)