Mistrovské utkání

« ZPĚT

Muži A 0 : 5 Mezinárodní Svaz Mládeže

Nedělní fotbalový den ve Stodůlkách vyvrcholil šlágrem kola I.B třídy mužů, kdy se domácí (2.místo) utkali s dosavadním lídrem tabulky Mezinárodním Svazem Mládeže. Jak je již z názvu patrné, tak hosté mládež opravdu přivezli, protože v jejich základní sestavě figurovalo hned 6 borců, kteří věkově spadají ještě do staršího dorostu. My jsme se ovšem nenechali zahanbit a do zahajovací sestavy jsme nasadili 4 starší dorostence, doplněné o naše třicátníky, a Zyťáka.

Úvod zápasu patřil hostům, kteří nás od začátku trápili svou dravostí a rychlostí. Jejich tlak vyvrcholil gólem na 0:1 v 10.minutě zápasu. Po nedorozumění naší stoperské dvojice se po samostatném nájezdu trefil hostující kanonýr Oleksandr Koval. Od této chvíle se hra začala pomalu vyrovnávat, hosté sice stále hrozili z rychlých kontrů, ale už jsme je dokázali lépe zachytávat a do vícero vyložených šancí jsme soupeře nepouštěli. Naopak jsme několikrát zahrozili my, ale ke vstřelení gólu nám vždy chyběl kousek. Poločas se dohrával víceméně ve středu pole s mírnou územní převahou hostujícího týmu. Do kabin jsme šli s tím, že zápas je rozhodně stále otveřený a šance na body stále žije.

Druhý poločas ale bohužel začal podobně jako ten první, hosté nás zatlačili na naši polovinu a v tu chvíli to bylo víceméně čekání na 2.gól. Ten jsme inkasovali v 59.minutě od Nazara Zhuka, který z úrovně penalty zakončil přesně k pravé tyči nahrávku od jednoho ze svých spoluhráčů. Od této chvíle bylo utkání zbytečně nervózní a vyhrocené, k čemuž některými spornými výroky přispěl i rozhodčí. My jsme se snažili stále hrát dopředu, kombinovat, nějaké šance jsme si i vytvořili, bylo tam pár závarů po standardních situacích, ale dnes nám nebylo přáno. A to bohužel ani ze značky pokutového kopu, který byl v náš prospěch nařízen v 73.minutě po faulu na Roubiče. To už bylo skóre 0:3 z našeho pohledu a ani kontaktní gól by nejspíš nic neřešil. Pár minut před koncem jsme po brejcích inkasovali ještě 2 góly z kopaček Oleksandra Kovala, který tak završil hattrick.

Objektivně vyhráli hosté naprosto zaslouženě. Výsledek je pro nás možná trochu krutý, protože herně jsme rozhodně nepropadli, ale dravé mládí bylo bohužel nad naše síly, které nám ve druhé půli citelně docházely. Náš výkon po konci zápasu ocenili potleskem i domácí fans, což pro hráče určitě byla částečná satisfakce a povzbuzení do dalších zápasů. Příští týden přivítáme opět doma neyvzpytatelné mužstvo z Čakovic, a budeme mít rozhodně co napravovat, tak doražte v co možná nejhojnějším počtu.

Sestava: Šalanda Vojtěch, Marhoul Petr (76.minuta Růžička Jiří), Klouda Michal, Roubal Jan, Světlík David (59.minuta Duchoň Tomáš), Zyta Tomáš, Malý Matyáš, Kratochvíl Lukáš, Šindelka Josef (68.minuta Pospíšil David), Teslík Adam, Hřebejk Martin

Připraven: Hábl Lukáš