Muži A 2 : 3 Tělovýchovná jednota AVIA Čakovice

Po týdnu jsme se opět představili doma na Stodůlkách a po minulém nezdaru jsme i tentokrát vyšli bodově naprázdno. Soupeřem nám byl tým z Čakovic, o němž jsme věděli, že hraje velmi nepříjemný a fyzický styl fotbalu. S tímto stylem hry bohužel míváme dlouhodobě problémy a projevilo se to i v tomto zápase. Našim technicky laděným hráčům tohle úplně nevoní a nepomohl tomu ani dopolední déšť, který se projevil na stavu hrací plochy.

Začali jsme snově. Ve 3.minutě jsme zahrávali roh, který propadl až na zadní tyč, kde byl úplně volný Michal a ten již neměl problém usměrnit levečkou míč do protipohybu přesouvajícího se brankáře hostů. Čakovice ale rozhodně nesložily zbraně a nepříjemným presinkem dostávaly domácí hráče pod tlak. Paradoxně jsme to ale byli opět my, kteří mohli skórovat a utéct do dvoubrankového vedení. Opět jsme zahrávali roh z levé strany, ten propadl opět až na zadní tyč, kterou zavíral Roubič, ale tváří v tvář odkryté bráně trefil hlavou bohužel jen boční síť. Chvíli poté dostal hostující útočník pěkný pas a byl z toho běžecký souboj s Roubičem 1 vs. 1. Roubič útočníka dobře zachytil, tlačil ho směrem od brány, ale ten si poradil a z úhlu prostřelil Lukáše - ve 12.minutě to bylo 1:1. Hosté pokračovali v dobrém presinku, my jsme se příliš neprosazovali, vázla kombinace, neměli jsme odražené míče. Přesto jsme si pár dobrých příležitostí vypracovali. Za zmínku stojí hlavně samostatný nájezd Adama, který chtěl hostujícímu brankáři udělat hokejový blafák, ale ten to dobře vystihnul, a tak z toho nebylo nic. Ve 20.minutě odpískal hlavní sudí kousek před naším vápnem přímý volný kop za faul, který viděl asi jen on sám. Bohužel nám nedokázal ani vysvětlit, který hráč vlastně fauloval, ale stane se, chyby dělá každý a hrajeme B třídu. Přímy kop ze slibné vzdálenosti jsme zvládli ve zdi zblokovat, ale odražený míč se dostal k hostujícímu Adjeiovi, který ho z první poslal k pravé tyči. V tu chvíli na nás byla deka a hosté toho využili ke vstřelení 3.gólu hned ve 25.minutě. Nedorozumění v naší obraně, nepovedený odkop od Lukáše a hostující Dino Hodžić zavěsil z cca 22 metrů do prázdné brány. Tohle byla konečně facka, která nás probrala a začali jsme konečně hrát naši kombinační hru. Pár nadějných příležitostí jsme si vytvořili, ale neproměnili. Hosté mohli jít ještě před poločasem do tříbrankového vedení, kdy se po ojedinělé návštěvě v našem vápně dostali k nadějné hlavičce po rohovém kopu. Tady jsme měli štěstí, protože hostující hráč měl špatně seřízená mířidla.

V poločasové pauze jsme si vytkli chyby z 1.poločasu a shodli jsme se, že ten zápas rozhodně k otočení je. Do 2.poločasu jsme vletěli, soupeře zatlačili do jeho vápna, lítalo tam mraky standardních situací, ale nic z toho. Nutno říct, že soupeř úplně nerezignoval a stále podnikal nebezpečné výpady. Naše obrana se stále více otevírala vzhledem k tomu, že jsme nutně potřebovali vsítit kontaktní branku. V 60.minutě se ještě k tomu všemu bohužel zranil Roubič, takže jsme byli nuceni střídat. V 71.minutě se svou šikovností i důrazem dostal před obránce ve vápně Pepa, obránce ho stáhnul a byla z toho žlutá karta a penalta v náš prospěch. Tu tentokrát bezpečně proměnil Kráťa a hned to vypadalo veseleji - 2:3. Hra se stále více otevírala, naše okna v obraně se zvětšovala, ale soupeř toho nedokázal využít. My jsme si dokonce zápasu ještě vypracovali dvě stoprocentní brankové příležitosti, ale bohužel jsme ani jednou netrefili bránu. Nejdříve Růža z hranice penalty přestřelil i přilehlý nohejbalový kurt a následně Michal z hranice velkého vápna o několik čísel minul levou tyč. V 93.minutě ještě uviděl hostující Tomáš Magula druhou žlutou kartu a následnou červenou za hru loktem, ale již to nic neřešilo. Těch žlutých karet mělo během zápasu padnout mnohem více, protože se hrálo opravdu od podlahy, ale rozhodčí byl v posuzování některých situací velmi nekonzistentní a zkrátka neměl svůj den. Zápas jsme si ale prohráli sami svými chybami a neproměňováním šancí. Asi by tomu více slušela remíza, ale hosté se prezentovali solidním a bojovným výkonem a ty body si určitě zasloužili.

My musíme dál makat a přerušit sérii nepříznivých výsledků, protože jsme z posledních 4 zápasů hned 3x prohráli, o to hůř, že všechny prohry byly na domácím hřišti, což si domácí obecenstvo určitě nezaslouží. Čeká nás na podzim ještě 5 zápasů a rádi bychom je všechny udělali za 3 body, uděláme pro to maximum.

Sestava: Hábl Lukáš, Zyta Tomáš, Klouda Michal, Roubal Jan (60.minuta Marhoul Petr), Světlík David (80.minuta Růžička Jiří), Ortmann Matyáš, Malý Matyáš, Kratochvíl Lukáš, Šindelka Josef, Teslík Adam, Hřebejk Martin

Připraven: Hataš Petr

Branky:

3.minuta Klouda Michal

72.minuta Kratochvíl Lukáš (PK)