Mistrovské utkání

« ZPĚT

SC Xaverov Horní Počernice, z.s. 3 : 1 Muži B

Netradiční termín v pátek 15.9. od 19:30 přinesl zajímavý zápas mezi rezervou Xaverova a Stodůlek. Ze sestavy domácích bylo jasné, že tento zápas berou vážně. Od začátku zápasu začalo v sestavě i několik borců nastupujících za tamní A tým.

Samotný zápas pro nás začal přímo hororově. Hned ve druhé minutě jsme po krátké kombinaci soupeře a následné individuální akci domácího útočníka Honky prohrávali. Po této rychlé sprše jsme se však tempu domácích postupně vyrovnali a útočné akce z naší strany přicházely čím dál častěji, a to hlavně z křídelních prostorů. Po jedné z takových akcí nařídil sudí po jasném faulu standardní situaci, ze které skvěle nacentroval do vápna Fassinger a Růžička netradičně hlavičkou z prostoru mezi malým vápnem a penaltou srovnal stav utkání.

V dalších minutách se hra trochu uklidnila a ačkoli měl soupeř více míč na svých kopačkách, stále jej trápily naše útoky po stranách hřiště. S blížícím se koncem poločasu ovšem domácí stále více a více pronikali do našeho vápna, kde měli hlavně po nepřehledných situacích a odrazech pár solidních příležitostí. Několik skvělých zákroků předvedl Hábl, nicméně ani to nestačilo, jelikož ve 43. minutě opět po individuální akci vstřelil gól Honka. Po této brance se soupeř vrhl do útoku a ve zbývajících minutách poločasu nás nepustil z naší poloviny hřiště. Poločasová pauza nám tedy přišla vhod.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji, bohužel hned ve 48. minutě domácí po zbloudilém centru vstřelili lacinou třetí branku. Tento moment umocnil naší snahu o ofenzivní hru. Většina nebezpečných akcí vznikla na naší pravé straně, odkud nejdříve Futo, a posléze Synek, vyslali několik nebezpečných centrů do vápna. V zakončení nám ale chyběla přesnost. S postupem času jsme více a více sil věnovali napadání rozehrávky soupeře, nicméně ani po několika ziscích míče ve slibných pozicích jsme si větší šanci již nevytvořili. Naopak, s blížícím se koncem utkání nám vinou ofenzivního postavení soupeři několikrát zahrozili z rychlých protiútoků. Ty ovšem, někdy i s pomocí brankáře, zlikvidovala naše obrana. Do konce utkání se tak skóre již neměnilo.

Ačkoli ze zápasu nevezeme ani jeden bod, nemusíme se za předvedenou hru stydět. Výkony obou týmů v tomto zápase připomínaly spíše soutěž o úroveň výše. Pokud navážeme na zlepšenou rozehrávku a předvedenou bojovnost, přijdou další bodové zisky již brzy.

Sestava: Hábl L.,Svoboda,Jović,Rezek,Laštovka(49.Suchánek)-Švestka-Futo(63.Synek),Jelínek(71.Bauer),Markanović,Fassinger-Růžička

Branka: Růžička (as. Fassinger)