Tělovýchovná jednota PRAGA 2 : 2 Muži B

V neděli 1.10. jsme odehráli 3. venkovní zápas, tentokrát na hřišti TJ Praga. Domácí sice měli na kontě před zápasem 0 bodů, nicméně los na úvod soutěže k nim nebyl příliš přívětivý. Navíc, dlouhodobě se nám proti týmům z chvostu tabulky herně nedaří.

V prvním poločase se ovšem toto tvrzení nepotvrdilo. Většinu času jsme měli hru pod kontrolou a hosté hrozili pouze z kontrů, ze kterých se ale do výraznější šance nedostali. Ve 20. minutě přišla první branka utkání. Zásluhou aktivního napadání rozehrávky se podařilo Palánovi získat míč ve výhodné pozici a jednoduše zakončit do odkryté branky.

I ve zbytku poločasu pokračovala naše převaha, bohužel další branku se nám vstřelit nepodařilo. Nejblíže navýšení vedení byl Mlch, když po jednom z rohů hlavou trefil z těžké pozice břevno.

Ve druhém poločase se hra vyrovnala. Domácí se snažili srovnat stav, což se jim v 60. minutě povedlo. Po ztrátě míče na polovině hřiště přišlo nedorozumění v obraně, které využil Přída. Ten se ocitl sám v našem vápně a zakončením k pravé tyči vstřelil vyrovnávací branku.

Od tohoto momentu jsme soupeře až do konce utkání nepustili k výraznější příležitosti. Naopak, šance přišly na naší straně. Bauer se dvakrát ocitl osamocen před gólmanem soupeře, bohužel míč do sítě ani v jednom případě nedopravil. To se povedlo až v 85. minutě, kdy nám Fanda výstavní střelou znovu zajistil vedení.

Od této chvíle vrhl soupeř všechny síly do útoku. Tlaku jsme úspěšně odolávali až do 92. minuty, kdy přišel nešťastný faul přibližně 25 metrů od naší branky. Z následného přímého volného kopu skvělou střelou vyrovnal stav utkání Benda. Ihned nato sudí ukončil posledním hvizdem utkání.

Zisk prvního bodu z venkovního utkání trochu zhořkl, protože 3 body byly velmi blízko. Nezbývá, než v dalším utkání potvrdit 100% domácí bilanci.

Sestava: Hábl L.- Svoboda,Jović,Rezek,Thon-Mlch-Futo(70.Vlček),Markanović(66.Merta),Barták,Synek-Palán(78.Bauer)

Branky: Palán,Barták

Místo konání Sokolovská 986/304a , 19003 Praha 9 - Vysočany