Muži B 0 : 3 FK Slavoj Koloděje, z.s.

V pořadí 3. domácím zápase jsme přivítali na našem hřišti hosty z Kolodějí. Ti měli před zápasem o 2 body více než my a v tabulce se nacházeli o bod před námi.

Začátek zápasu tak ovšem vůbec nevypadal. Soupeř hned od začátku skoro výhradně bránil a jeho hra většinou spočívala v dlouhých nákopech na osamoceného útočníka, který se snažil míč udržet alespoň několik vteřin nebo sklepnout prvnímu nejbližšímu spoluhráči. My jsme se naopak prezentovali kombinační hrou a ta nám vycházela.

Hned na konci úvodní desetiminutovky přišla první šance. Ze standardky krásnou střelou orazítkoval Fassinger tyč. V další příležitosti se ocitl Suchánek. Po centru z naší pravé strany využil zaváhání brankáře a hlavou uklidil odražený balón do odkryté brány. Bohužel tuto branku rozhodčí neuznali, kvůli údajnému ofsajdovému postavení Suchánka v době vyslání centru. Do naší další šance se dostal Timi. Po úniku ale musel zakončovat z úhlu a brankář jeho střelu stačil zneškodnit.

Ve 30. minutě přišla studená sprcha. Po centru ze standardní situace hostí vyběhl gólman Hábl mimo malé vápno s úmyslem zachytit míč, při výběhu jej ovšem nevybíravě atakoval jeden z útočících hráčů a to bez jakékoli snahy zahrát míč. Střet sudí asi jako jediný v okolí hřiště nepovažoval za faul a hosté této situace využili. Po několika odrazech se dostali k zakončení a střelou do odkryté branky se ujali vedení.

Obdržená branka úplně zmrazila na přibližně 10 minut naší útočnou snahu. Soupeře jsme ale naštěstí do žádné šance nepustili. Posledních 5 minut poločasu však patřilo opět nám. Soupeře jsme zatlačili do vápna a několik minut v kuse se hostující hráči pohybovali jen bez míče. Ani toto házenkářské obléhání soupeřova vápna nicméně branku nepřineslo.

Vstup do druhého poločasu se nám příliš nepovedl. Hra neplynula příliš souvisle, což nahrávalo spíše hráčům soupeře. V 55. minutě pak přišla další rána. Po jednom z nákopů soupeře a prohraném hlavičkovém souboji se nepochopitelně osamocen ocitl Erben, nikým neatakován postupoval sám na brankáře a v zakončení se nemýlil.

Další vývoj druhého poločasu nebyl příliš odlišný od jeho začátku. My, většinou s míčem na kopačkách, bohužel ale bez větších šancí. 75. minuta přinesla v podstatě ukončení zápasu, když třetí branku hostů vstřelil Grabínský. Gólu opět předcházela zvláštní situace, kdy jeden z hostující hráčů evidentně zahrál rukou a dostal tím míč do výhodné pozice. Hlavní arbitr ani jeho kolega na čáře nicméně hru rukou vůbec nepostřehli a branku uznali. V dalším průběhu zápasu už se nic zajímavého neudálo.

Poprvé doma ztrácíme body. A to v zápase, ve kterém se sice snažíme hrát aktivně, ale nevyužijeme svoje šance a navíc jednou nebo dvěma chybami dáme soupeři možnost vstřelit lacinou branku. Pokud chceme pomýšlet v dalších kolech na bodový zisk, budeme muset zlepšit útočnou hru a vyvarovat se chyb v obraně.

Sestava: Hábl L.-Svoboda,Laštovka(55.Hadžič-76.Tkačík),Rezek,Merta-Švestka-Synek(72.Futo),Růžička,Fassinger,Suchánek(72.Kutheil)-Alshinbaev

Začátek 8. 10. 2023 16:00
Konec 8. 10. 2023 18:00