Fotbalový klub Čechie Dubeč, z.s. 3 : 1 Muži B

V sobotu 21.10. jsme zavítali na hřiště Dubče. Domácí měli na svém kontě před začátkem utkání jedinou prohru a opanovali první místo v tabulce. Naopak, našemu mužstvu se v posledních zápasech výsledkově nedaří. Nečekalo nás tedy nic jednoduchého.

Do zápasu jsme vstoupili zodpovědně a aktivně. První šance přišla již po pár minutách. Jáchym skvěle vyslal Timiho do samostatného úniku, ten bohužel nezamířil přesně a míč skončil nad brankou. Soupeř se rychle oklepal a dal na hřišti znát, proč je na prvním místě tabulky. V 7. minutě po přihrávce z pravé strany jednoduše zakončil do protipohybu gólmana domácí Golda.

Obdržená branka nás trochu utlumila. Soupeř byl v této fázi zápasu nebezpečnější. Většinu soubojů vyhrávali domácí hráči a těžili z toho. Nejvýrazněji střelou skoro z rohu vápna, která naštěstí pro nás skončila na břevně. Z tohoto tlaku se nám zanedlouho povedlo vymanit a naopak také ohrozit soupeřovu branku. Drobnou herní převahu jsme přetavili v několik střel zpoza vápna. Žádná z nich ale neměla gólové parametry. Zlom přišel ve 30. minutě. Petr vybojoval penaltu, kterou zkušeně proměnil Růža a srovnal stav utkání.

Po vstřelení branky byla hra vyrovnaná a plynulá. Domácí pokračovali v tvrdé hře, což vyústilo v ošklivý zákrok na Alexe. Ten sudí potrestal žlutou kartou, nicméně vzhledem k intenzitě zákroku mohl z kapsy tasit i kartu červenou. Ihned na to, ve 36. minutě, přišlo nedorozumění v naší obraně. Přihrávku na Lukáše vystihl útočník soupeře Plášek a i přes to, že jej Lukáš vytlačil ze střelecké pozice, zvládl po několika dotecích procedit míč do naší branky. Do konce poločasu už žádná branka nepadla a do šaten jsme tak odcházeli s jednogólovým mankem.

Druhý poločas nabídl zajímavou podívanou. Po několika minutách, kdy měli domácí převahu, se nám povedlo zvýšit aktivitu a čím dál častěji zatápět domácí obraně. Jedna taková akce vyústila v průnikovou přihrávku za obranu, na kterou si skvěle nabíhal Timi. Než se ale stačil přiblížit k míči, byl již několik metrů za polovinou sestřelen domácím stoperem. To sudí ocenil žlutou kartou. V 61. minutě pak přišla pro stejného hráče i druhá žlutá karta a domácí šli do deseti.

Přibližně 30 minut v početní převaze nám ovšem na vstřelení další branky nestačilo. Ve dvou situacích bylo vyrovnání velmi blízko, když míč poskakoval jen několik centimetrů od brankové čáry domácích. Za čáru míč ale nikdo dostat nedokázal. S postupem času jsme více a více úsilí směřovali do útoku, čehož soupeř využíval a jednoduchými nákopy se snažil dostat do protiútoků. Většinu zlikvidovala obrana, někdy s výraznou podporou Lukáše v brance. V 81. minutě však domácí z jednoho takového útoku dokázali vstřelit 3. pojišťující branku, čímž uzavřeli skóre utkání.

I přes zlepšenou hru pro nás přišla 3. prohra v radě. Ve zbývajících zápasech podzimní části by bylo dobré tuto sérii přerušit, abychom si udrželi bodový náskok na úplný chvost tabulky.

Sestava: Hábl L.- Svoboda,Jović,Rezek(73.Jelínek),Merta-Mlch-Suchánek(65.Vlček),Růžička,Fassinger,Thon(65.Palán)-Alshinbaev

Branka:Růžička

Místo konání Městská 444, 10700 Praha 10 - Dubeč