Muži B 2 : 3 FK Dukla Jižní Město z.s.

V sobotu 28.10. jsme nastoupili k domácímu zápasu proti rezervě Dukly Jižní Město. Po třech prohrách v radě byl náš cíl pro tento zápas jasný - získat po odmlce znovu body do tabulky.

K tomuto cíli jsme vykročili rozhodně. Hned v první desetiminutovce přišly dvě nadějné situace, bohužel ani jednu z nich se nám nepodařilo využít. Soupeř v prvním poločase, až na krátkou sekvenci kolem 20. minuty, spíše spoléhal na rychlé protiútoky a balón příliš nedržel. To se povedlo potrestat Petrovi, který skvělý rohový kop Matyho uklidil hlavou ve 34. minutě do sítě. Za pár minut později, po skoro totožné situaci, mířil bohužel Petr hlavou těsně nad břevno a skóre tak zůstalo nezměněno. Když už to vypadalo, že bychom mohli do šaten odkráčet s jednobrankovým náskokem, přišla ve 44. minutě rychlá akce soupeře po pravé straně, která skončila brankou v naší síti.

Začátek druhého poločasu byl chvíli v režii hostujícího týmu, po několika minutách jsme ale hru stabilizovali a znovu začali útočit. V 61. minutě unikl Timi po levé straně,přihlál Fássovi do velké šance,ale ten trefil pouze bránícího hráče, k odraženému míči se dostal Růža a vysoko skákající balón uklidil za záda gólmana soupeře. Tato branka nám dodala více klidu, z čehož jsme mohli těžit hned v zápětí. Maty se dostal k míči, ten dovedl do vápna soupeře, částečně obešel brankáře, nicméně jeho následné zakončení skončilo těsně nad břevnem.

Dále jsme pokračovali v dobré hře, soupeř naší branku příliš neohrožoval. To se změnilo v 76. minutě, kdy 2 útočící hráči Dukly pronikli do našeho pokutového území, kam jsme se sice skvěle vrátili v 6 lidech, nicméně střelu jednoho z hostí domácí obrana tečovala do protipohybu Lukáše a ten již byl bez šance na zákrok. Aby toho nebylo málo, přišla v 81. minutě individuální chyba ve formě nepřesné přihrávky na našeho brankáře. Tu vystihl útočník soupeře a zakončoval prakticky do prázdné branky.

Nepříznivý vývoj konce zápasu se nám již nepodařilo zvrátit. A to i přes to, že jsme si ještě stihli připravit pár slibných šancí. Ze zápasu tak i přes sympatický výkon odcházíme znovu bez bodů a jelikož do konce podzimní části soutěže zbývají již jen 2 kola, budeme muset pro jistotu přezimování v klidných vodách zlepšit zakončení, soustředěnost na konci poločasů a hlavně se budeme muset vyvarovat individuálních chyb,protože se prakticky stále poražíme sami.

Sestava: Hábl L. - Svoboda,Jovič,Rezek(87.Vlček),Thon(70.Suchánek) - Mlch -Alshinbaev,Ortmann(75.Švestka),Hataš(40.Synek),Fassinger - Růžička(70.Futo)

Branky: Mlch,Růžička

Začátek 28. 10. 2023 14:30