Muži B 2 : 0 SK NUSLE z.s.

První zápas jarní části soutěže se odehrál ve čtvrtek před velikonočními svátky. V azylu na UMT Motorletu jsme přivítali Nusle, které se po podzimu nacházely na 3. místě tabulky. Naopak naše mužstvo po podzimu opanovalo nepříliš lichotivé 9. místo.

Začátek zápasu odpovídal postavení týmů v tabulce. Hosté začali aktivně a vypracovali si několik zajímavých situací. Nenechávali nám příliš místa na rozehrávku a často si pomáhali fauly, kterými chytře přerušovali hru. A to i některými zákroky, které byly daleko za hranou a rozhodčí je jistě měl ocenit minimálně žlutou kartou.

S pokračující herní dobou se hra nezměnila. Několik zákroků musel vytasit skvěle chytající Lukáš. Nicméně s pomocí obrany nakonec udržel v prvním poločase čisté konto. Navíc, z poslední standardní situace v 1. poločase se nám povedlo skórovat, když si Alex skvěle naběhl na roh a nedal brankáři hostí šanci.

Druhý poločas jsme začali o něco aktivněji. Ačkoli se soupeř snažil hned od začátku vybudovat určitý tlak, žádnou soustavnější převahu si nevybudoval. Nám se dařilo lépe držet míč a také se dostávat do slibnějších pozic k zakončení. To se vyplatilo v 53. minutě. Po další standardní situaci, kterou zahrával Alex, vyhrál první souboj Petr, který nasměroval míč do prostoru, kde operoval Jáchym a ten hlavou poslal míč k tyči.

Po druhé brance obraz hry znovu začal připomínat první poločas. Tentokrát se ale hosté již dostali i do několika slibných šancí. Dvakrát ale skvěle zastoupil Lukáše Martin, když zlikvidoval střely soupeře, a sám Lukáš také několikrát skvěle zasáhl. Nejvýrazněji asi při standardní situaci, když soupeři zneškodnil pokus hlavou z bezprostřední blízkosti.

Do konce zápasu už se skóre nezměnilo. Po dlouhé odmlce tak bereme důležité 3 body.

Sestava: Hábl L.-Svoboda,Jovič,Mlch,Laštovka-Abdrasulov(46.Synek),Jelínek,Markanovič(65.Buchta)),Thon(75.Suchánek)-Hataš J.(23.Rezek)-Růžička

Branky: Jovič,Thon

Místo konání SK Motorlet Praha