Tělovýchovná jednota Kyje Praha 14 0 : 5 Muži B

K druhému jarnímu zápasu přijelo Stodůlecké béčko do dalekých Kyjí. Přes počáteční nervozitu v kabině, kam kvůli pořádanému půlmaratonu přišla polovina týmu pozdě, jsme nastoupili do zápasu aktivně. Prvních deset minut se soupeř v podstatě nedostal k míči a záhy jsme i vsítili první branku. První roh zápasu si vzal na starost Kairat a i přes Růžovy protesty "Počkej, počkej" kvůli malému počtu hráčů ve vápně, roh rozehrál a našel Růžovu ještě protestující hlavu.1:0. Po tomto gólu mohlo být brzy vyrovnáno, avšak soupeř svůj brejk neproměnil. Míč byl nadále na našich kopačkách a v první půli přišel i druhý gól. Po střele Alexe z 35 metrů se míč odrazil od břevna, našel si ho jediný dobíhající hráč Růža, po neideálním zpracování došlo ke skrumáži s domácím stoperem a brankářem, ze které se Růža vykličkoval a míč nakonec dostal do brány. I přes velké protesty soupeře, že se jednalo o ofsajd (nebyl), byl stav zápasu ve 25.min. 2:0. Nadále jsme byli aktivní a vypracovali  jsme si několik dalších slibných šancí, žádná však gólem neskončila. Za zmínku stojí především Dominova šance, který po pasu za obranu od Růži běžel sám na gólmana, při kličce se mu však podařilo gólmana faulovat a nic z toho nebylo. Před koncem poločasu tak mohl snížit soupeř. Přetažený centr z přímáku si na zadní tyči našel absolutně nehlídaný soupeř, který míč dostal do brány. Po zvednutém praporku však gól nebyl uznán.
První poločas tak skončil zaslouženě 2:0 pro nás, soupeř si sice vytvořil několik slibných šancí, my však více a převážnou část poločasu jsme dominovali.
Do druhého poločasu na nás soupeř vlítl a po několika závarech před bránou nastřelil jejich druhou tyč v zápase. S trochou štěstí jsme se tak o třetí gól zápasu mohli pokusit zase my. Růža si vyčíhal příležitost pro napadání domácího gólmana, jeho výkop zblokoval a následně do prázdné branky završil svůj hattrick. Po této brance už soupeři došly síly a žádné drama se nekonalo. Naopak my jsme ovládali hru a mohli tak přidat další góly. Po pěkné týmové akci započaté od naší bráhy se k zakončení na hranici vápna dostal Domino. Pěknou přízemní technickou střelou na přední tyč nedal brankáři šanci a i poslední gól zápasu šel z jeho kopaček. Podruhé v zápasu dostal přihrávku od Růži a tentokrát, jak v šatně sliboval, se tváří v tvář brankáři nemýlil. Z Kyjí si tedy odvážíme další tři body a s jarním skóre 7:0 se pomalu odrážíme ode dna tabulky.

Sestava:Hábl L.-Svoboda,Jovič,Rezek,Laštovka-Synek(64.Vlček),Mlch,Petko,Suchánek(64.Futo),Abdrasulov(73.Buchta)-Růžička

Branky: 3x Růžička, 2x Petko